Najbardziej oczekiwane gry 2011 roku

Zapowiada się doskonały rok dla fanów elektronicznej rozrywki - czeka nas sporo bardzo ciekawych premier (przynajmniej w teorii). Zobacz już teraz, na co odkładać pieniądze - będziesz ich potrzebował!


Jedyne, co może nieco "przeszkadzać" w odbiorze growych hitów 2011 r. to fakt, że większość z nich to kontynuacje, kolejne części produkcji wydanych w latach minionych. Ale gdyby tak nie było, nie moglibyśmy tegorocznych zapowiedzi nazywać "najbardziej wyczekiwanymi".

Tytuły prezentujemy w kolejności chronologicznej. Wygląda na to, że kolejne miesiące nowego roku przyniosą produkcje, z którymi zapaleńcy spędzą długie godziny (no chyba, że opisywane gry okażą się kompletnymi klapami, czego jednak ani sobie, ani wam, ani twórcom tychże nie życzymy).

Dead Space 2

Już w styczniu powinna zostać udostępniona kontynuacja mrocznej strzelaniny konsolowej Dead Space. W "dwójce" znów trzeba będzie przedzierać się przez zastępy krwiożerczych kosmitów - będzie można robić to pojedynkę w trybie dla jednego gracza lub konkurować ze znajomymi w trybie wieloosobowym dla maks. ośmiu zawodników.

Gatunek: akcja

Platforma: PlayStation 3, Xbox 360

Premiera: 25 stycznia 2011 r.

Dragon Age 2

W Dragon Age 2 gracz wcielić się ma w rolę Hawke'a, uciekiniera, który przeżył inwazję Mrocznych Pomiotów. Co ważne, fabuła gry toczyć się ma przez całą dekadę - w tym czasie, w zależności od wyborów i decyzji podejmowanych przez gracza, Hawke z uchodźcy przeistoczy się w legendarnego czempiona i "obrońcę uciśnionych". Warto zwrócić uwagę, że z nazwy sequela zniknęło słowo "Origins"/"Początek", charakterystyczne dla części pierwszej.

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, dostępną na stronie gry, w Dragon Age 2 zastosowany zostanie nowy system walki i nowa, oczywiście lepsza, szata graficzna.

Gatunek: RPG

Platforma: PC, PlayStation 3, Xbox 360

Premiera: 8 marca 2011 r.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: