Najbardziej... przereklamowany notebook świata?

Fujitsu Siemens zamierza wprowadzić do swojej oferty komputerów przenośnych nowy model laptopa z rodziny Lifebook, oznaczony symbolem Q2010. Mimo, iż jego cena szacowana jest na ponad 4 tys. euro, producent już teraz ochrzcił go "najbardziej pożądanym laptopem świata".

Na wyposażeniu komputera ma znaleźć się m.in. procesor mobilny Intela o niesprecyzowanej jak dotąd częstotliwości taktowania zegara, chipset Intel 945GMS, wyświetlacz LCD o przekątnej 12,1" oraz 1 GB pamięci RAM (400MHz DDR).

Najbardziej... przereklamowany notebook świata?

Fujitsu Siemens Lifebook Q2010

Laptop ma charakteryzować się małymi rozmiarami (29,7 x 21,9 x 2 cm) i wagą (1 kg). Będzie też wyposażony w czytniki kart SD i Express Card, dwa porty USB. Litowo-jonowy akumulator ma dostarczać mu energii na 8 godzin pracy.

Jego cena szacowana jest na ponad 4000 euro, a mimo to producent szumnie określa komputer mianem "najbardziej pożądanego". Na ile te zapowiedzi będą odpowiadać rzeczywistości, przekonamy się już w drugim kwartale br., kiedy to notebook trafi do sprzedaży w limitowanej liczbie egzemplarzy.