Najbardziej znienawidzone wideo w YouTube (i nie jest to Justin Bieber)

"Baby", teledysk nastoletniego gwiazdora muzyki pop Justina Biebera, jako pierwszy w historii serwisu YouTube przekroczył barierę 500 milionów wyświetleń. Do niedawna ten sam klip przodował w niechlubnej statystyce filmów najbardziej nielubianych przez internautów.

By Kerosene Photography (Flickr) [CC-BY-2.0].
Wideo do utworu "Baby" Justina Biebera zostało odtworzone w serwisie YouTube jak dotąd ponad 503 miliony razy. Widzowie, którzy zadali sobie trud zaopiniowania tego teledysku, w większości nie polubili go (w momencie powstawania niniejszego tekstu stosunek głosów rozkładał się następująco: 586 885 głosów na tak, 1 178 199 na nie).

Tym samym, jak skrupulatnie podliczyli redaktorzy serwisu ReadWriteWeb, Justin Bieber jest nie tylko najczęściej oglądanym, ale i najbardziej nielubianym artystą, którego twórczość jest dostępna w YouTube.

To prawda, jeśli mówimy o liczbach całkowitych, tzn. gdyby zsumować wszystkie "dislike" pod youtube'owymi materiałami. Jeśli chodzi o pojedynczy, najbardziej nielubiany klip, Bieber musi uznać wyższość niejakiej Rebeki Black - innej nastolatki, próbującej swoich sił w muzycznym biznesie.

Wideoklip do utworu "Friday" odnotował jak na razie 68 857 707 odsłon, gromadząc jednak przy okazji aż 1 305 706 negatywnych ocen. Oznacza to, że w zaledwie siedem tygodni od premiery w YouTube panna Black przebiła wynik Justina Biebera, na który ten ostatni "pracował" od ponad roku.

Waszym zdaniem - zasłużenie?