Najciekawsze filmy – LUTY 2023. Netflix, HBO Max, CANAL+ online, Disney+

Zima wciąż trwa, a na platformach streamingowych filmy płyną nieprzerwanym strumieniem. Jakich premier warto wypatrywać w lutym? Tego dowiesz się z naszego zestawienia najciekawszych filmów na luty 2023 roku.

fot. Netflix/Disney Studios

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (Disney+)

Premiera: 1 lutego

Największa lutowa premiera na Disney+. Po śmierci T'Challi władzę w Wakandzie sprawuje królowa Ramonda (Angela Bassett). Królestwo potrzebuje jednak protektora, czyli nowej Czarnej Pantery. O słabości Wakandy dowiadują się dawni wrogowie ukrytego w dżungli państwa – z morza wychodzi lud Talocan, a na ich czele stoi Namor The Submariner (Tenoch Huerta).

Wilk Wikingów (Netflix)

Premiera: 3 lutego

Thale wraz z rodzicami przenosi się do niewielkiego norweskiego miasta. Dziewczyna nie zjednuje sobie sympatii rówieśników, a co gorsza, gdy podczas pewnej imprezy ginie uczeń, zostaje podejrzaną w sprawie o morderstwo. Wydaje się jednak, że zabójstwo chłopaka nie było dziełem człowieka, a ogromnego zwierzęcia...

Zobacz również:

  • Nowe filmy na VOD – MARZEC 2023. Netflix, HBO Max, Disney+ i inne serwisy
  • Nowe seriale – tego nie chcesz przegapić! MARZEC 2023 na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i innych serwisach VOD

Gdzie jest Anne Frank? (HBO Max)

Premiera: 4 lutego

Animowana opowieść inspirowana Pamiętnikiem Anny Frank. Kitty to wyimaginowana przyjaciółka, którą mała pisarka stworzyła w swoich zapiskach. Postać literacka ożywa w dzisiejszym Amsterdamie i nie zdając sobie sprawy z tego, co spotkało Annę, rusza na poszukiwania dziewczynki.

Matki równoległe (HBO Max)

Premiera: 5 lutego

Melodramat w reżyserii Pedra Almodóvara. Opowiada on historię dwóch kobiet, które w tym samym szpitalu i w tym samym czasie rodzą dzieci. Jedna z matek odkrywa, że niemowlęta zostały zamienione, jednak nikomu o tym nie mówi. W miarę upływu czasu sytuacja zaczyna się jednak komplikować. W roli głównej występuje Penélope Cruz.

Hiroszima, moja miłość (HBO Max)

Premiera: 6 lutego

Klasyczny melodramat w reżyserii Alaina Resnaisa. Francuska aktorka przyjeżdża do Japonii, by nakręcić międzynardowy, antywojenny film. Ostatniego dnia pobytu w Hiroszimie poznaje japońskiego architekta i wdaje się z nim w płomienny romans. Poetycka historia miłosna przeplata się z traumatycznymi wspomnieniami bohaterów z okresu II wojny światowej.

T2 Trainspotting (HBO Max)

Premiera: 10 lutego

Druga część kultowego filmu Danny'ego Boyle'a z lat 90. Mark Renton (Ewan McGregor) po 20 latach wraca do Szkocji i spotyka starych znajomych: fajtłapowatego Spuda (Ewen Bremner), cwaniaka Sick Boya (Jonny Lee Miller) i piękną Diane (Kelly MacDonald). Jego tropem podąża jednak psychopatyczny Begbie (Robert Carlyle).

U ciebie czy u mnie? (Netflix)

Premiera: 10 lutego

Komedia romantyczna. Debbie (Reese Witherspoon) i Peter (Ashton Kutcher) to single i świetni przyjaciele, którzy znają się od lat. Gdy pewnego razu zamieniają się domami na tydzień, zaczynają przyglądać się swojemu życiu z dystansu...

Piosenki o miłości (CANAL+ online)

Premiera: 15 lutego

Warszawa. Robert (Tomasz Włosok) to chłopak pochodzący z zamożnej rodziny znanego aktora. Alicja (Justyna Święs) jest dziewczyną z małego miasta, która dorabia kelnerowaniem. Gdy odkrywają, że łączy ich muzyka, postanawiają wspólnie stworzyć płytę, która mogłaby otworzyć im drzwi do kariery. Kruche uczucie, które rodzi się między bohaterami, zostaje jednak wystawione na próbę przez odmienne marzenia i cele.

Zaginiona dziewczyna (HBO Max)

Premiera: 17 lutego

Thriller Davida Fincher na podstawie powieści Gillian Flynn. Gdy w 5. rocznicę ślubu Amy (Rosamund Pike) znika bez śladu, wszystkie podejrzenia padają na męża kobiety, Nicka (Ben Affleck). Mężczyzna upiera się jednak, że nie wie, co stało się z jego żoną i próbuje przekonać policję i media o swojej niewinności. Czy Nick mówi prawdę? Co tak naprawdę przydarzyło się Amy?

Duch śniegów (HBO Max)

Premiera: 18 lutego

Relaksujący dokument na zimową porę. Francuscy filmowcy wyruszają do Tybetu, by odkryć tajemnice tamtejszej dzikiej przyrody. Ich głównym celem jest sfilmowanie śnieżnej pantery – nieuchwytnego wielkiego kota narażonego na wymarcie.

King's Man. Pierwsza misja (CANAL+ online)

Dostępny

Trzecia odsłona przygód brytyjskich superagentów. Tym razem poznajemy początki organizacji szpiegów, której korzenie sięgają sto lat wstecz. Gdy szaleje pierwsza wojna światowa, rodzą się zręby niezwykłego stowarzyszenia angielskich dżentelmenów, którzy wpłyną na losy świata.

Niepokonany (CANAL+ online)

Premiera: 20 lutego

Film oparty na wspomnieniach słynnego boksera Harry’ego Hafta, byłego więźnia Auschwitz. W obozie Haft (Ben Foster) brał udział w gladiatorskich walkach organizowanych przez strażników. Po ucieczce przedostaje się do Nowego Jorku i rozpoczyna wielką bokserską karierę. Jednocześnie usiłuje poradzić sobie z traumą i odnaleźć swoją dawną ukochaną.

Przybłędy (Netflix)

Premiera: 22 lutego

Neve (Ashley Madekwe) wiedzie spokojne życie na idyllicznych przedmieściach. Czas wypełnia jej dbanie o rodzinę i praca w prywatnej szkole. Sielanka załamuje się, gdy Neve w niespodziewanych momentach zaczyna dostrzegać postacie tajemniczego mężczyzny i kobiety. Czy istnieją naprawdę? A może są tylko wytworami fantazji bohaterki?

Mamy tu ducha (Netflix)

Premiera: 24 lutego

Czarna komedia. Kevin wraz z rodzicami przeprowadza się do domu w amerykańskim miasteczku. Gdy pewnego dnia słyszy dziwny hałas na strychu, odkrywa, że w budynku mieszka duch mężczyzny o imieniu Ernest (David Harbour). Kevin (Jahi Di'Allo Winston) zaprzyjaźnia się ze zjawą i pomaga Ernestowi rozwikłać zagadkę jego śmierci. Tymczasem wrzucone do internetu nagrania sprawia, że Ernest i rodzina chłopca stają się sławni...

Zobacz także: Najciekawsze premiery seriali – LUTY 2023. Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, CANAL+ online