Najciekawsze premiery, kwiecień 2017: cyfrowa rozrywka (gry, VR, VOD)

W pierwszym kwartale mieliśmy wysyp dobrych gier, kwiecień będzie pod tym względem spokojniejszy. Mamy za to bardzo dużo premier serialowych – także dlatego, że coraz prężniej działają u nas usługi SVOD.


VOD: serial Fargo

„Fargo” zapełniło w moim życiu pustkę, która pojawiła się wraz z zakończeniem „Breaking Bad” i której z jakiegoś powodu nie potrafiło zlikwidować „Better Call Saul”.

Ja go opisuję jako kryminał z dużą dawką czarnego humoru i świetnie wymyślonymi postaciami. W drugim sezonie zachwyciła Jean Smart, której dzięki tej roli nie będę już kojarzył tylko z Samanthą z „Seksu wielkim mieście”. W tym prawdopodobnie zobaczymy zupełnie nowe oblicze Evena McGregora, który zresztą wcieli się w dwie postaci.

Dostępne na: ShowMax

VOD: serial „Pozostawieni”

Chyba jeden z najbardziej niedocenionych seriali ostatnich lat. Opowiada o świecie, w którym w pewnym momencie zniknęło 2% ludzkości. I nie, nie dowiadujemy się, czemu. Raczej oglądamy jak wygląda rzeczywistość po tym wydarzeniu.

Jak pomyślę o tym, że trzeci sezon będzie ostatnim, jest mi autentycznie smutno.

Dostępne na: HBO GO

Gra: Bulletstorm - Full Clip Edition

Bulletstorm sprzedał się średnio, nie doczekał kontynuacji. Szkoda, bo to odważna strzelanina, na swoje czasy innowacyjna, zachęcająca do kreatywnego likwidowania przeciwników i nasiąknięta niezłym humorem.

Fajnie, że wychodzi odświeżona wersja. Jeśli nie graliście, sprawdźcie koniecznie. Jeśli graliście, może zachęci was poprawiona oprawa wizualna. Szczęśliwcy, którzy złożyli pre-order, będą mieli możliwość przejścia gry jako Duke Nukem. On pasuje do tego świata. I to bardzo.

Dostępne na: PC, PlayStation 4, Xbox One