Najciekawsze premiery, luty 2016: cyfrowa rozrywka (gry, VR, VOD)

Pomysł jest taki, że co miesiąc będę polecać rozrywkowe produkty, na które warto rzucić okiem. Przegląd jest subiektywny, ale czekamy na Wasze propozycje w komentarzach.


VOD: film iBoy

Ostrzegam, nie jest to największe arcydzieło kinematografii. Czuć niski budżet. Niektórym pewnie będzie przeszkadzać, że to trochę film o miłości. I to miłości nastolatków.

Ale jednak trudno przejść koło niego obojętnie.

Dlaczego warto obejrzeć? Bo to zrobiony całkiem na poważnie film o człowieku-smartfonie. Dokładnie tak. Chłopak zostaje postrzelony w głowę, gdy próbuje zadzwonić. Kawałki smartfona wtapiają mu się w mózg. Zyskuje smartfonowe supermoce.

Jako fan technologii nie mogłem powstrzymać się przed obejrzeniem i w sumie nie żałuję. Polecam, ale pod warunkiem, że potraktujcie go raczej jako komedię!

Dostępne na: Netflix

Gra: Halo Wars 2

Halo Wars było jednym z pierwszych porządnych RTS-ów tylko na konsole i naprawdę nie wiem, czemu tak długo czekaliśmy na kolejną część, ale fajnie, że jest.

Budowanie bazy, wytwarzanie jednostek i walka – ten schemat się nie nudzi. A że współautorami gry są członkowie Creative Assembly (seria Total War), możemy się spodziewać wysokiej jakości. Ja jestem dobrej myśli. Zwłaszcza, że w grze czeka też czerpiący z karcianek tryb Blitz i multiplayer 3 na 3.

Dostępne na: Xbox One - aktualną cenę sprawdzisz w sklepach: eMag.pl, MediaExpert.pl

VR: DEXED

Cenię autorów DEXED, zespół Ninja Theory. Pamiętam wypieki na twarzy, które towarzyszyły mi, gdy przechodziłem stworzone przez nich Heavenly Sword, jedną z pierwszych fajnych gier na PlayStation 3. Podobało mi się nie tylko dlatego, że bohaterką była dziewczyna dokładnie w moim typie (czerwone włosy do kostek, w dłoniach łańcuchy zakończone ostrzami).

Świetne było też ich DmC: Devil May Cry, remake kultowego japońskiego slashera.

A teraz wzięli się za doświadczenie VR, w którym korzystamy z magii oraz żywiołów ognia i wody. Brzmi prosto, ale pamiętajcie, że w VR skomplikowanie wręcz nie jest wskazane. W tym konkretnym przypadku na pozytywny odbiór duży wpływ ma oprawa wizualna.

Dostępne na: HTC Vive, PlayStation VR

Na jakie gry, filmy, seriale czekacie w lutym?