Najciekawsze premiery seriali – LUTY 2023. Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, CANAL+ online

Styczeń za nami, czas więc przygotować się na nowy, pełen serialowych premier miesiąc. Przekonajcie się, co w lutym przygotowały dla Was najpopularniejsze platformy streamingowe – oto przegląd najciekawszych seriali na Netfliksie, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video i CANAL+ online.

fot. Netflix/Amazon Prime Video

Miliony Gunthera (Netflix)

Premiera: 1 lutego

Serial dokumentalny Netflixa. Gunther to z pozoru zwyczajny owczarek niemiecki, ale tak naprawdę jest psem wyjątkowym – spadkobiercą fortuny liczącej 400 milionów dolarów. Odziedziczył je po swojej opiekunce – tajemniczej hrabinie – a w jego posiadanie weszły m.in. posiadłości we Włoszech, jacht i 27-osobowy personel. Pieczę nad majątkiem i Guntherem sprawuje jednak ekscentryczny Maurizio Mian... Kim jest mężczyzna? Skąd wzięły się pieniądze zmarłej hrabiny? Czy historia bogatego owczarka ma drugie dno?

Cormoran Strike: Niespokojna krew (HBO Max)

Premiera: 7 lutego

Trzeci sezon opowieści na podstawie kryminałów J.K.Rowling. Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny, który po powrocie do Londynu zakłada jednoosobową agencję detektywistyczną. Dręczony traumami Strike, okazuje się rewelacyjnym śledczym, którego intuicja pozwala rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Wkrótce dołącza do niego asystentka, Robin Ellacott (Holliday Grainger).

Zobacz również:

Ty – sezon 4., część 1. (Netflix)

Premiera: 9 lutego

Po krwawych wydarzeniach z poprzedniego sezonu Joe (Penn Badgley) postanawia porzucić Nowy Jork i wyjechać do Londynu. Podając się za profesora Jonathana Moore'a, zaczyna wykładać na uczelni i nawiązywać kontakty w brytyjskich wyższych sferach. Jak się okazuje, niemało w nich ekscentryków, szaleńców i degeneratów. Poszukując nowej obsesji, Joe zaczyna polować na niczego niepodejrzewających bogaczy.

Red Rose (Netflix)

Premiera: 15 lutego

Rochelle (Isis Hainsworth) wspólnie ze znajomymi świętuje zakończenie roku szkolnego. Wakacje w niewielkim brytyjskim mieście zapowiadają się na czas poszukiwania miłości, poznawania prawdziwiej przyjaźni i mierzenia się z przeciwnościami losu. Wśród nastolatków pojawia się jednak tajemnicza aplikacja, którą na swój telefon pobiera również Rochelle. Red Rose oferuje mocne przeżycia, ale cena okazuje się niebezpiecznie wysoka. Gdy apka zaczyna szantażować nastolatkę ujawnieniem kompromitujących materiałów i nagraniami ze zmarłą matką, Rochelle zdaje sobie sprawę, że za Red Rose stoi groźna, nieprzewidywalna siła.

Prawo Lidii Poët (Netflix)

Premiera: 15 lutego

Lidia Poët to pierwsza włoska prawniczka żyjąca na przełomie XIX i XX wieku. Ukończyła prawo na uniwersytecie w Turynie, a następnie przeszła przez niezbędne praktyki. Gdy jednak postanowiła rozpocząć prawniczą działalność, jej kariera została zatrzymana przez nieprzychylne środowisko. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial Netflixa opowie o walce Lidii o prawo do wykonywania zawodu – w opowieści nie zabraknie komediowych i sensacyjnych wątków.

Batman: The Animated Series (HBO Max)

Premiera: 15 lutego

Kultowa animowana adaptacja przygód Mrocznego Rycerza, stworzona przez Ericka Radomskiego i Bruce'a Timma na początku lat 90. Oparty na komiksach Boba Kane'a serial w noirowej konwencji opowiada o walce Batmana z przestępcami w Gotham.

Dziewczyna i kosmonauta (Netflix)

Premiera: 17 lutego

O względy pięknej Marty (Vanessa Aleksander/Magdalena Cielecka) konkurują dwaj piloci F-16, Nikodem (Jędrzej Hycnar) i Bogdan (Jakub Sasak/Andrzej Chyra). Mężczyźni rywalizują również o to, który z nich wyruszy w kosmos. Wybór pada na Niko, jednak z powodu dziwnej awarii, na Ziemię powraca on dopiero 30 lat później. Bohater nie postarzał się ani o jeden dzień, a wszystko o czym potrafi myśleć, to dawno niewidziana ukochana.

Carnival Row – sezon 2 (Amazon Prime Video)

Premiera: 17 lutego

Ostatni sezon serialu Amazona. Konflikt ludzi i magicznych istot przybiera na sile. Vignette (Cara Delevingne) i Czarne Kruki przygotowują odwet za prześladowania inspirowane przez Jonaha Breakspeara i Sophie Longerbane. Tymczasem Philo (Orlando Bloom) wciąż bada sprawę tajemniczych morderstw. Imogen i Agreus uciekają przed niebezpieczeństwem i trafiają do zamkniętej, radykalnej społeczności.

Rozterki Fleishmana (Disney+)

Premiera: 22 lutego

Toby Fleishman (Jesse Eisenberg) to świeżo upieczony rozwodnik, który pierwszy raz w życiu zaczyna korzystać z apek randkowych. Jak się okazuje, przynosi mu to spore sukcesy, ale jego radość zostaje zmącona przez nagłe zaginięcie ex-żony, Rachel (Claire Danes). Toby musi nie tylko odnaleźć byłą partnerkę, ale również zająć się swoimi dziećmi i uporać z randkowymi kłopotami.

Outer Banks – sezon 3 (Netflix)

Premiera: 23 lutego

Trzeci sezon opowieści o grupie nastolatków poszukujących zaginionego skarbu i ojca jednego z nich. Tym razem Płotki lądują na Karaibach. Choć brzmi to jak spełnienie marzeń, bohaterom nie jest do śmiechu – nie mają pieniędzy, a w dodatku interesuje się nimi karaibski gangster. Co gorsza, odszukanie skarbu staje się coraz mniej prawdopodobne.

The Consultant (Amazon Prime Video)

Premiera: 24 lutego

Czarna komedia, której areną jest biuro korporacji CompWare. Regus Patoff (Christoph Waltz) zostaje zatrudniony jako zewnętrzny konsultant w gamingowej firmie zajmującej się tworzeniem aplikacji. Jego obecność wywołuje w biurze sporo zamieszania, które ma wpływ nie tylko na pracę personelu, ale właściwie na całe ich życie. Serial jest adaptacją powieści Bentley Little.

Paris Police 1905 (CANAL+ online)

Dostępny

Anthoine Jouin (Jeremie Laheurte) to policyjny detektyw, którego widzowie mogli poznać w serialu Paris Police 1900. Od wydarzeń z tamtej opowieści minęło jednak kilka lat, a Anthoine jest już o wiele bardziej doświadczony. Tym razem próbuje rozwiązać sprawę zabójstwa mężczyzny, którego ciało odnaleziono w Lasku Bulońskim. Śledztwo zaczyna łączyć się z początkiem oczyszczania miasta z prostytutek, zarządzonego przez szefa policji.

Zobacz także: