Najciekawsze urządzenia z IFA 2014

Berlińskie targi IFA przynoszą zawsze mnóstwo ciekawych informacji dotyczących sprzętu elektronicznego. Jako że w nawale płynących informacji można się pogubić, oto krótkie podsumowanie wartych uwagi rzeczy pokazanych jak dotąd.

Targi dla zwiedzających rozpoczynają się dopiero dzisiaj, jednak dziennikarze mieli możliwość zobaczenia nowości wcześniej. Listę rozpoczyna Samsung Galaxy Note Edge - phablet będący "przerośniętym" Galaxy Note 4, w którym zakrzywiony został ekran. Rozciągnięto go w prawą stronę tak, że stanowi bok urządzenia mającego 5,6-cala. Dodatkowo wszystkie elementy znajdujące się w tym miejscu są niezależne - więc nie znikają, gdy włącza się coś na wyświetlaczu.

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge

Huawei Ascend Mate 7 to smartfon z 8-rdzeniowym procesorem Huawei Kirin 925 oraz wyświetlaczem o przekątnej 6-cali. W edycji Premium mieści się w nim 3 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane. Kosztuje ona 599 Euro (ok. 2,5 tysiąca złotych). Wersja tańsza o 100 Euro ma 2 GB RAM i dysk 16 GB. Urządzenie wyposażono w aparat 13 Mpix, moduły Bluetooth, LTE oraz Wi-fi, a także czytnik linii papilarnych. Na pokładzie oczywiście Android, jednak w zmodyfikowanej wersji.

Huawei Ascend Mate 7

Huawei Ascend Mate 7

LG 8K TV - świat przechodzi powoli na 4K, a LG chce być szybsze i prezentuje 8K, mające rozdzielczość 7,680x4,320 pikseli. Hasłem reklamowym jest slogan "16 razy lepsze HD", a w Berlinie zobaczyć będzie można kolosalny, 98-calowy ekran wykonany w tej technologii. Jak na razie to tylko ciekawostka, może za parę lat 8K stanie się bardziej powszechne?

Samsung Galaxy Note 4 - tego smartfona nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Pisaliśmy o nim wiele razy, więc polecam sprawdzić porównanie z Note 3 tutaj, zapoznać się z jego ceną w tym miejscu oraz dowiedzieć, czego potrzeba, aby skorzystać z VR.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

Sony Xperia Z3 - robiący wrażenie smartfon z wyświetlaczem 5,2-cala, aparatem 20,7 MPix oraz czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 801 2,5 GHz. Zaledwie 52 gramy i 7,3 mm grubości. Producent zapowiada, że w pełni naładowany akumulator pozwoli na dwa dni pracy. Mniejsza wersja tego smartfona to Sony Xperia Z3 Compact - specyfikacja jest taka sama, ale rozmiar nieco mniejszy - ekran ma 4,6-cala.

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3