Najcieńszy stabilizowany optycznie "smartfonowy" moduł aparatu cyfrowego

Sharp przedstawił nowy stabilizowany optycznie moduł aparatu cyfrowego mającego znaleźć zastosowanie w smartfonach. Podkreśla przy tym, że jest to najcieńsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Proces miniaturyzacji postępuje w zastraszającym tempie. Potwierdza to najnowszy produkt firmy Sharp, czyli wyposażony w stabilizację optyczną (stosuje mechaniczne przesunięcie soczewek, które ma apobiegać rozmazywaniu zdjęć) moduł aparatu cyfrowego dla smartfonów. Urządzenie zamknięte zostało bowiem w obudowie, której grubość wynosi zaledwie 5,47 milimetra. Japoński producent z dumą podkreśla, że pod tym względem jego konstrukcja pokonuje konkurencję.

Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o 12,1-megapikselową matrycę światłoczułą (jej wielkość to 1/3,2 cala) wykonaną w technologii CMOS, która dzięki systemowi podświetleniu od tyłu powinna sobie lepiej radzić w miejscach słabo oświetlonych. Oferuje ponadto przysłonę f/2.5, autofokus oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Sharp zapowiedział, że nowy moduł trafi do jego dwóch smartfonów - modeli SH-01D i 102SH. Z pewnością też pojawi się wkrótce w urządzeniach innych producentów, gdyż jego masowa produkcja powinna się rozpocząć w styczniu przyszłego roku.