Najdroższe aplikacje w Google Play mogą kosztować nawet trzy razy więcej

W sklepie Google Play najdroższe aplikacje będą kosztowały grubo ponad 1300 zł.

Firma Google zdecydowała się na podniesienie nawet 3-krotnie górnej granicy ceny za aplikację w sklepie Google Play. Polscy klienci obecnie zapłacą za najdroższe pozycje 1377 zł. Dla porównania, w większości krajów UE jest to 350 euro, natomiast w Stanach Zjednoczonych 400 USD. Wyraźnie należy przy tym zaznaczyć, że dolna granica pozostała bez zmian i wynosi 2,99 zł.

Czy to dobrze?

Z jednej strony tak bowiem dzięki temu ruchowi możemy oczekiwać pojawienia się bardziej rozbudowanych, profesjonalnych pozycji. Z drugiej można się jednak chyba też niestety spodziewać, że niektórzy deweloperzy operujący w pobliżu ustalonej poprzednio górnej granicy ceny zechcą nieco więcej zarobić. Jeżeli tak się stanie, miejmy nadzieję, że klienci szybko ustawią takiego "biznesmena" do pionu.

Google Play - nadchodzą wizualne zmiany

Przy tej okazji warto przypomnieć, że firma Google planuje wprowadzić dosyć znaczące zmiany w interfejsie sklepu Google Play. Mowa tutaj m.in. o ekranie głównym, który zostanie podzielony na dwie zakładki (Aplikacje i Gry oraz Rozrywka) oraz nowych animacjach.