Najdziwniejsze klawiatury komputerowe

Klawiatura - urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić pracę z komputerem... Bywa mniej lub bardziej zaawansowane, mniejsze lub większe, wyposażone w dodatkowe przyciski multimedialne, porty USB, moduły Bluetooth do łączności bezprzewodowej z komputerem... Zawsze jednak oparte jest na dobrze znanym standardzie QWERTY. Co pewien czas pojawia się jednak firma, która przekonuje, że płaska prostokątna deska z klawiszami ułożonymi w rzędy to za mało dla nowoczesnego użytkownika. Przedstawiamy subiektywny wybór najdziwniejszych modeli klawiatur komputerowych.

Do naszych faworytów należy jedyna w swoim rodzaju klawiatura... pionowa. Zdaniem producenta design urządzenia jest wyjątkowo ergonomiczny, przez co eliminuje ryzyko schorzeń w wyniku nieprawidłowego ułożenia dłoni (użytkownik trzyma je po bokach, a obserwację klawiszy ułatwiają mu... "wsteczne lusterka").

Najdziwniejsze klawiatury komputerowe

Równie ciekawie prezentuje się urządzenie o nazwie iGrip:

Najdziwniejsze klawiatury komputerowe

będące hybrydą klawiatury i trackballa oraz dzieło firmy Datahand Systems...

Najdziwniejsze klawiatury komputerowe

...które wbrew pierwszemu wrażeniu nie jest profesjonalną maszyną do manicure'u.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produktu spółki Combimouse, stanowiącego połączenie... klawiatury i myszy (idea jest prosta: ułatwić jednoczesne pisanie i operowanie kursorem). Sprzęt nie jest jeszcze dostępny w komercyjnej sprzedaży (waszym zdaniem - słusznie czy nie?).

Najdziwniejsze klawiatury komputerowe

Zapraszamy do obejrzenia galerii najdziwniejszych komputerowych klawiatur.