Najdziwniejszy hub USB na świecie?

Japońska firma SolidAlliance, znana z produkcji różnych gadżetów komputerowych, przedstawiła chyba jeden ze swoich najdziwniejszych produktów. Jest to bowiem hub USB wyglądem przypominający... silnik motocyklowy.

SolidAlliance znana jest z produkcji różnych dziwnych gadżetów takich jak pamięć USB w kształcie kaczki lub sushi. Swoim najnowszym produktem celuje jednak w rynek motoryzacyjny. Jest nim bowiem chyba jeden z najdziwniejszych dostępnych na rynku hubów USB - USB Engine Hub (116,5 x 120 x 90 mm). Oddaje on do dyspozycji użytkownika trzy porty USB 2.0 i jest miniaturową wersją... silnika motocyklowy!

USB Engine Hub

USB Engine Hub

Najciekawsze jednak wydaje się to, że urządzenie po podłączeniu do portu USB i "kopnięciu" w rozrusznik nożny generuje hałas przypominający pracę silnika. Ponadto porusza cylindrami i pozwala na zmianę biegów...

W serwisie Akihabaranews możemy obejrzeć krótki film pokazujący nowość w akcji. Zdaniem przeprowadzającego prezentację CEO firmy SolidAlliance (Kunihiro Kawahara) jest to "bardzo, bardzo ekscytujący produkt".

Urządzenie dostępne jest w sklepie GeekStuff4U. Jego cena to niespełna 59 USD.