Najgłupszy phishing na świecie

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się dość naiwna próba oszustwa. Prawdopodobnie jest to najbardziej najgłupsza próba wyłudzenia danych w historii!

Foto: Andrea Piacquadio/Pexels

O oszustwie poinformowali eksperci z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA. Pojawiło się ono na Facebooku i jest tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć, aby ktoś się na to złapał. Rozpowszechniane jest za pośrednictwem Mesengera i Instagrama, a treść wiadomości brzmi następująco:

Cześć tu Neymar używam tłumacz Czy można pożyczyć numer twoja karta kredytowa żeby kupić nowe buty sportowe bo mi się zepsuły

Najgłupszy phishing na świecie

Jak zauważają wspomniani eksperci, "autorzy oszustwa nie grzeszą inteligencją i prawdopodobnie nikt w ich pułapkę nie wpadnie". Jej cel jest bezczelnie oczywisty - wyłudzenie środków z karty kredytowej naiwnej ofiary, a następnie wykorzystanie ich na zakupy. Oczywiście konto podpisane Neymara Jr jest całkowicie fałszywe.

Niestety, oszustwa internetowe rozprzestrzeniane za pomocą Instagrama czy Facebooka to temat, który często powraca. Zazwyczaj chodzi o kradzież danych do konta, jednak tym razem mamy do czynienia z dość bezczelną próbą wyłudzenia danych do karty kredytowej. Warto przypomnieć, że inne oszustwa polegają na podszywaniu się pod znajomych proszących o pożyczenie pieniędzy. W przypadku otrzymania takiej informacji należy skontaktować się telefonicznie z nadawcą i upewnić, że to naprawdę on stoi za wiadomością.

Zobacz również:

  • Skradzione dane - co z nimi dalej?
  • Uwaga! Oszustwo "na PGE" - nie daj się nabrać
  • Używasz Microsoft 365? Lepiej uważaj!

Źródło: Dagma