Najgorsze komputery wszech czasów

Komputery zbyt drogie w stosunku do możliwości, niewłaściwy dobór podzespołów, komponenty ciągle ulegające awariom lub - co gorsza - psujące się tuż po wygaśnięciu gwarancji... Nie ma chyba użytkownika, który nie przeżył nigdy nieprzyjemnego incydentu ze swoim pecetem w roli głównej. Dziennikarze prasy komputerowej nie są tu wyjątkiem, czego dowodem jest zestawienie najgorszych komputerów osobistych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano i wprowadzono do sprzedaży, przygotowane przez naszych kolegów z amerykańskiego wydania magazynu PC World. Sprawdźmy, jakie urządzenia znalazły się na tej niechlubnej liście.

Najgorsze komputery wszech czasów
W zestawieniu znalazły się wyłącznie maszyny klasy "desktop" - gdyby wziąć pod uwagę również notebooki, listę zapewne zdominowałyby komputery ze skłonnością do samozapłonu bądź eksplozji. Jeśli i wy macie niemiłe wspomnienia związane z jakimś modelem komputera, którego kiedyś używaliście (lub nadal używacie), zapraszamy do komentowania! My zaś niniejszym prezentujemy subiektywną listę najgorszych pecetów w historii.

Twój pierwszy domowy komputer to:

W portalu IDG.pl przeprowadziliśmy ankietę, w której pytaliśmy użytkowników o ich pierwsze komputery. Spośród 8644 uczestników ankiety, najwięcej - bo aż 2883 (33,35 % ogółu głosujących) - wybrało odpowiedź "PC". 26,33% (2276 osób) ankietowanych swoją przygodę z komputerami rozpoczynało od Commodore, a 16,08% (1390 użytkowników) - od Atari. Amiga znalazła się na czwartym miejscu z 1012 głosami (11,71%).

Wyniki ankiety

10. Dell Dimension 4600

Model ten wprowadzono do sprzedaży w 2003 r. Niektórzy klienci, którzy szybko zdecydowali się na jego zakup, już rok później skarżyli się na problemy z wbudowanym w nim zasilaczem. Na domiar złego, producent nieprawidłowo zdiagnozował problem, za przyczynę utrudnień uznając zastosowane w Dimension 4600 płyty główne. Internetowe fora pomocy technicznej wypełniały się wpisami rozeźlonych użytkowników, a Dell szedł w zaparte, nie przyznając się do powtarzających się problemów z zasilaniem swojego peceta. Opisana historia stała się jedną z przyczyn, dla których powiedzenie "Sorry kolego, masz Della" zaczęto uznawać za dowcip.

Najgorsze komputery wszech czasów

Dell Dimension 4600