"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana

Sony zaprezentowało oficjalnie nową wersję przenośnej konsoli do gier, PSP Go - następcy PlayStation Portable.

"Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana

Konsola PSPgo (na górze) w porównaniu z PSP

PSP Go mierzy 128 x 16,5 x 69 mm i waży 158 g. Wyposażone jest w panoramiczny ekran o przekątnej 3,8 cala o rozdzielczości 480 z 272 piksele. Urządzenie jest więc mniejsze i lżejsze od konsol poprzedniej generacji (PSP-3000). Mniejsze wymiary PSP Go uzyskano usuwając z konsoli stację dysków optycznych Universal Media Disc oraz zmniejszając wymiary ekranu (w PSP było to 4,3"). Użytkownik będzie musiał zaopatrywać się w multimedia korzystając z sieci PlayStation Network lub transferując je z konsoli PlayStation 3. Ekran niestety nie jest dotykowy, przez co urządzenie wypada nieco słabiej zwłaszcza na tle produktów Apple - iPhone'a iPoda touch.

Prezentacja z E3:

Wyświetlacz można wysunąć poza korpus konsoli - rozwiązanie znane z niektórych modeli smartfonów - tyle że zamiast klawiatury QWERTY odsłania on przyciski kontrolne, w tym klawisze kierunkowe, specjalne i wyboru oraz mały analogowy "joystick".

PSP Go dysponuje pamięcią flash o pojemności 16 GB, którą można rozszerzyć dzięki kartom Memory Stick Micro (w obudowie znajduje się stosowny slot na te nośniki). Urządzenie wyposażone jest w moduł łączności Wi-Fi (zgodny ze standardem 802.11b) oraz Bluetooth 2.0, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami peryferyjnymi i gadżetami, takimi jak słuchawki czy bezprzewodowe kontrolery. Konsolę można też podłączyć do telewizora.

Zobacz wideoprezentację urządzenia:

Cenę urządzenia ustalono na 249 dolarów. W sprzedaży w Ameryce Północnej, Europie i Azji znajdzie się ono jesienią br.

Konsola została określona mianem "najgorzej strzeżonej tajemnicy Sony" przez samego prezesa firmy, Jacka Trettona. Żartował on w ten sposób na temat wycieku informacji, poprzedzającego oficjalną prezentację urządzenia na targach E3.

Więcej informacji: Sony

Aktualizacja: 03 czerwca 2009 21:18

Dodaliśmy materiał wideo z prezentacji na E3.