Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2018 roku

Jedni robią podsumowania na koniec roku, inni - na jego początku. Do tych drugich zalicza się Valve - wczoraj opublikowało listę najpopularniejszych gier na Steam.

Podsumowanie zostało podzielone na 5 kategorii:

  • Bestsellery
  • Najlepsze Premiery
  • Bestsellery wśród gier VR
  • Najlepsze tytuły, które opuściły wczesny dostęp
  • Najwięcej graczy jednocześnie

W kategorii Bestsellery znalazło się "100 najlepszych gier wg przychodu brutto". Wśród nich najwyższy status - platynowy - zyskało 12 produkcji, w tym 3 darmowe: Warframe, DOTA 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Pozostałe to: Rocket League, Monster Hunter: World, GTA V, Assassin's Creed: Odyssey, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Far Cry 5, PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, Civilization VI, The Elder Scrolls Online.

Najlepsze Premiery to "100 najlepszych gier wydanych w 2018 roku wg przychodu brutto". Tutaj mamy do czynienia ze spora ilością produkcji, ponieważ opublikowano zestawienia za każdy miesiąc - od stycznia do grudnia. Najbardziej obfity był luty - w jego zestawieniu miesiąc pojawiły się aż 22 tytuły. Jeśli chcesz zobaczyć całość, znajduje się ona na tej stronie.

Zobacz również:

  • Tencent traci 60 mld dolarów. Powód - rząd Chin
  • GTA IV dostępne za półdarmo. Wyjątkowa okazja
  • Ghostrunner za darmo na Steam. Warto się spieszyć

Bestsellery wśród gier VR zostały podzielone również na kilka statusów. Najbardziej dochodowe dwanaście produkcji to:

Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2018 roku

Najlepsze tytuły, które opuściły wczesny dostęp również zaczynają się od dwunastu platynowych. Jest wsród nich dostępna od niedawna za darmo Subnautica. A co poza tym?

Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2018 roku

A które tytuły zgromadziły w 2018 roku najwięcej graczy jednocześnie? Najlepsze pokrywają się mocno z pierwszą kategorią, czyli bestsellerami. Ponad 100 tysięcy graczy w tym samym momencie zaliczyły: Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2, Path of Exile, PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, DOTA 2, Warframe, Realm Royale, Monster Hunter: World, GTA V.

A jakie będą trendy technologiczne 2019 w grach, gamingu i elektronicznej rozrywce? Próbujemy to przewidzieć - przeczytaj już dziś!