Najlepsza darmowa poczta e-mail 2023 - najciekawsze propozycje

Szukasz skrzynki pocztowej? Znudził Ci się Gmail lub Outlook? Niezależnie od Twoich motywacji zapoznaj się z najciekawszymi darmowymi skrzynkami poczty e-mail. Porównaliśmy ze sobą osiem nieco mniej popularnych usług, które stanowią ciekawą alternatywę dla rozwiązań od Google i Microsoftu.


Wybór skrzynki pocztowej wbrew pozorom nie jest taki prosty, jak mógłby się wydawać. Bazowa funkcjonalność każdej usługi jest taka sama, ale każda z nich działa na nieco innych zasadach oraz posiada swoje wady i zalety. Kolejnym problemem, który paradoksalnie może ułatwić wybór jest kompatybilność z daną platformą sprzętową. Niektóre usługi preferują wybrane systemy operacyjne, na których działają najlepiej. W poniższym poradniku porównujemy najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej.

Najlepsze darmowe usługi e-mail

  • Nasz faworyt: Gmail
  • Najlepsze rozwiązanie dla użytkowników systemu Windows: Outlook
  • Najlepsze rozwiązanie dla użytkowników sprzętu od Apple: iCloud Mail
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa: ProtonMail
  • Najlepsze dla małych firm: Zoho & Outlook
  • Najlepszy jednorazowy email: 10 Minute Mail

Najlepsza darmowa poczta: podsumowanie

Wybierając darmową usługę pocztową musisz wziąć pod uwagę różne czynniki. Np. jeżeli korzystasz z komputera z Windows i pakietu biurowego Office, dobrym wyborem dającym pewność poprawnego działania będzie Outlook. Podobnie wygląda to w przypadku korzystania z Androida i usług Google, gdzie najlepszym wyborem będzie Gmail.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy pocztowe - zestawienie na 2022 rok

Zoho oferuje podobną funkcjonalność dla aplikacji na iOS i Androida. Poczta ta jest bardzo przyjazna do zastosowań firmowych. Yahoo! i GMX to z kolei porządne usługi, które jednak nie są częścią szerszego zaplecza usług internetowych. iCloud i AOL Mail wypadają natomiast najmniej atrakcyjnie ze względu na ograniczony zakres funkcji. Tak samo jest w przypadku usługi Tutanota, lecz jej najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo, więc jeżeli jest ono dla ciebie kluczowe, to właśnie po nią powinieneś sięgnąć godząc się tym samym na mniejszą funkcjonalnością.

Do finałowego pojedynku powinny być wystawione usługi Gmail i Outlook. Cechuje je duża funkcjonalność oraz wsparcie ze strony szerokiego zestawu oprogramowania, co zapewnia korzyści w zakresie produktywności.

Darmowa poczta e-mail

Fot.: Stephen Phillips - Hostreviews.co.uk/Unsplash.com

Aktualizacja: 16 marca 2022 11:25
Aktualizacja: 16 grudnia 2021 13:51

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: