Najlepsza darmowa poczta e-mail. Poznaj osiem naszych propozycji

Microsoft Outlook

Outlook jest podobny do tradycyjnych klientów e-mail z listą folderów po lewej stronie. Większość okna zajmuje zawartość bieżącego. Foldery są wykorzystywane do zarządzania e-mailami, natomiast dodawanie nowych jest bardzo proste. Wiadomości mogą być przeciągane do folderów, natomiast stworzenie reguł pozwala na automatyczne sortowanie poczty przychodzącej. Możliwe jest też jednoczesne czytanie wiadomości i przeglądanie zawartości danego folderu.

Outlook posiada sekcję, która automatycznie kategoryzuje wiadomości w takim stopniu jak karty Gmaila, z tą jednak różnicą, że kategorii jest więcej. Można też stworzyć reguły przypisujące przychodzące wiadomości do różnych kategorii.

Przydatne są też opcje archiwizacji. Możesz ponadto dodać inne konta e-mail POP3 i zaimportować kontakty z Facebooka. Poczta ta oferuje wiele sprytnych funkcji i dla wielu użytkowników jest tak dobra jak Gmail. Niestety czasami można spotkać się z jej zbyt powolnym działaniem.

Yahoo!

Poczta Yahoo! ma nowoczesny wygląd. Całość rujnują jednak denerwujące reklamy, których można pozbyć się wykupując płatna wersję usługi. Po lewej stronie mamy panel z folderami systemowymi (grupują wiadomości odebrane, wysłane, uznane za spam), natomiast po prawej stronie dostępne jest okno z widokiem tego co znajduje się w wybranym folderze. Podgląd umożliwia jednoczesne wyświetlanie tego co jest w danej wiadomości i przeglądanie zawartości folderów.

Klikając w Folders można bardzo łatwo dodawać nowe foldery, co pozwala na organizację wiadomości. Można je przeciągać pomiędzy nimi myszką, natomiast możliwość stworzenia własnych reguł filtrowania pozwala na automatyczne sortowanie przychodzących wiadomości.

Opcja dodawania innych konta e-mail też została udostępniona, więc możliwe jest przeglądanie wszystkich wiadomości w jednym miejscu. Ponadto istnieje możliwość importu kontaktów z Facebooka, Google i innych miejsc. Poczta Yahoo! jest całkiem dobra, lecz Gmail i Outlook są lepsze.