Najlepsza darmowa poczta e-mail. Poznaj osiem naszych propozycji

GMX Mail

GMX Mail to usługa pocztowa nieporównywalnie mniej popularna od Gmaila, czy Outlooka. Nie dzieje się tak jednak dlatego, że brakuje jej funkcjonalności. Po prostu ma problem z odpowiednim marketingiem.

GMX Mail potrafi importować kontakty z Facebooka, Outlooka, pliku CSV i innych źródeł. Może być skonfigurowany do pobierania poczty z innych kont takich jak Outlook, czy Gmail. Można też dodać konta e-mail POP3. Oznacza to, że przejście z obecnie używanej poczty do GMX Mail jest bardzo łatwe. Pod tym względem iCloud jest gorszy.

Usługa została wyposażona w przyjazny interfejs. Można skorzystać z różnych motywów, a także pozycjonować okno odczytu. Pojawiające się reklamy nie są zbyt rozpraszające. Po lewej stronie znajduje się panel z folderami systemowymi, które można rozbudować dodając kolejne foldery. Wiadomości mogą być ręcznie przeciągane ze skrzynki odbiorczej do innych folderów. Możliwe jest też stworzenie filtrów, które zrobią to automatycznie zgodnie z ustalonymi regułami.

Poniżej okna z folderami znajduje się okno z kontaktami. Większość ekranu zajęta jest przez okno z listą wiadomości ze skrzynki odbiorczej oraz okno z podglądem czytanej wiadomości.

GMX Mail oferuje większą funkcjonalność od iCloud. Ciekawym dodatkiem jest możliwość umieszczenia w wiadomości zdjęcia przechwyconego na żywo z kamerki internetowej.

AOL Mail

AOL był 20 lat temu wiodącym dostawcą usług internetowych, co z czasem zmieniło się diametralnie. AOL obecny jest jednak wciąż na rynku m.in. poprzez ofertę darmowej usługi pocztowej. W przeciwieństwie do innych usług po zalogowaniu się większość ekranu zajmuje kanał wiadomości przedstawiający najnowsze nagłówki. Kolejny problem to "kreskówkowe" motywy, które nie nadają się raczej do wykorzystania na komputerze do pracy. To zaś oznacza, że AOL Mail stworzony został z myślą o użytkownikach domowych.

Po lewej stronie znajduje się okno z folderami systemowymi (skrzynka odbiorcza i tak dalej). Możliwe jest tworzenie dodatkowych folderów, przeciąganie wiadomości ze skrzynki odbiorczej oraz ustalanie reguł zarządzania wiadomościami przychodzącymi.

AOL Mail oferuje wszystkie podstawowe funkcje. Nie można jednak niestety dodawać innych kont. Jest to jednak lekkie w użytkowaniu narzędzie, które powinno zadowolić mniej wymagających użytkowników domowych.