Najlepsza darmowa poczta e-mail. Poznaj osiem naszych propozycji

Najlepsza darmowa poczta: podsumowanie

Wybierając darmową usługę pocztową musisz wziąć pod uwagę różne czynniki. Np. jeżeli korzystasz z komputera z Windows, Office'a i smartfona z Windows Phone dobrym wyborem dającym pewność poprawnego działania będzie Outlook. Podobnie wygląda to w przypadku korzystania z Androida i usług Google'a gdzie najlepszym wyborem będzie Gmail.

Zoho oferuje podobną funkcjonalność dla aplikacji na iOS i Androida. Poczta ta jest bardzo przyjazna do zastosowań firmowych. Yahoo! i GMX to z kolei porządne usługi, które jednak nie są częścią szerszego zaplecza usług internetowych. iCloud i AOL Mail wypadają natomiast najmniej atrakcyjnie ze względu na ograniczony zakres funkcji. Tak samo jest w przypadku usługi Tutanota, lecz jej najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo, więc jeżeli jest ono dla ciebie najważniejsze to właśnie po nią powinieneś sięgnąć godząc się tym samym na mniejszą funkcjonalnością.

Według mnie do finałowego pojedynku powinny być wystawione usługi Gmail i Outlook. Cechuje je duża funkcjonalność oraz wsparcie ze strony szerokiego zestawu oprogramowania, co zapewnia korzyści w zakresie produktywności. Ze względu na brak problemów z działaniem stawiam na Gmaila. Nie znaczy to jednak, że do podobnego wniosku nie dojdą użytkownicy Outlooka.