Najlepsza płyta Computex 2003

Płyta Gigabyte GA-K8NNXP-940 została nagrodzona tytułem najlepszej płyty głównej targów Computex 2003. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z najbardziej zaawansowaną wersją 64-bitowego procesora AMD Athlon 64 FX.

Płyta przygotowana jest na przyjęcie procesorów wyposażonych w dwukanałową obsługę pamięci DDR400. Zastosowany chipset to NVidia nForce3 Pro 150. Urządzenie należy do produktów Gigabyte serii „6 podwójnych cudów”. Te „cuda” to: podwójne zasilanie (DPS) mające podnosić stabilność pracy komputera, podwójny system chłodzenia, podwójny kontroler RAID (dla dysków Serial ATA i ATA), podwójny BIOS, podwójny kontroler sieciowy. Ostatnim z „podwójnych” elementów jest 64-bitowy procesor AMD, który zastępuje konstrukcje 32-bitowe.

Najlepsza płyta Computex 2003

Kolejną nowinką jest zintegrowanie z płytą kontrolera FireWire drugiej generacji gwarantującego przepustowość na poziomie 800 Mbps.

Zastosowany układ dźwiękowy wyposażony jest w funkcję Universal Audio Jack, która automatycznie przypisuje gniazda przyłączeniowe do rodzaju podłączonych do nich urządzeń zewnętrznych.

Pozostałe wyposażenie to: 5 slotów PCI, 1 AGP 8x, 4 banki pamięci DDR400/333, 6 portów USB. Płyta znajdzie się w sprzedaży już w najbliższych tygodniach. Jej cena nie jest na razie znana.