Najlepsze Easter Eggi w Diablo 2

Twórcy gier w swoich produkcjach często zamieszczają różne ciekawe i śmieszne elementy. Nie inaczej było w przypadku kultowej gry od Blizzarda. Przedstawiamy najlepsze Easter Eggi z Diablo 2.

fot. Damian Kubik

Twórcy gier, filmów czy seriali bardzo często zamieszczają w swoich produkcjach elementy, które mogą nam się kojarzyć z innymi, mniej lub bardziej znanymi tytułami. Mogą także nawiązywać do różnych sytuacji, wydarzeń czy postaci. Zdarza się też, że niektóre rzeczy w grach są tak absurdalne, że nie na pewno nie są dziełem przypadku, tylko zostały dodane z pełną premedytacją. Nie inaczej było w przypadku Diablo 2. W tym artykule przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, nalepszych Easter Eggów z Diablo 2.

Krowi poziom

Krowi poziom jest prawdopodobnie jednym z najsłynniejszych "wielkanocnych jaj" w historii gier w ogóle. Trzeba się jednak trochę natrudzić, aby się tam dostać. Na początek musimy zdobyć trzy przedmioty: Kostkę Horadrimów, Księgę Portali i Nogę Wirta. Kiedy skompletujemy zestaw musimy stoczyć walkę na śmierć i życie z Diablo lub Baalem, w zależności od wersji gry. To starcie musimy oczywiście wygrać. Po wszystkim transmutujemy przedmioty i wtedy przed naszym bohaterem otworzy się portal. Po jego przekroczeniu czeka na nas nagroda. Będziemy mogli stanąć do walki z armią uzbrojonych krów, na których czele stoi potężny, piekielny Byczek.

Zobacz również:

  • Tak wygląda limitowana edycja gamingowego smartfona! Sprawdź, o jaki model chodzi
  • Diablo 2 z pierwszą taką aktualizacją od 11 lat! Pora na gry rankingowe

Wirt - karma wraca

Wirt po raz pierwszy pojawił się w pierwszej części Diablo. Był to NPC, który sprzedawał magiczne przedmioty posiadające lepsze modyfikacje niż u innych handlarzy. Za każdym razem, kiedy chcieliśmy zobaczyć co ma na sprzedaż, naliczał 50 sztuk złota. Wielu graczy bardzo to irytowało, ponieważ szczególnie na początkowych etapach gry była to dość spora suma. Wirt, a właściwie jego zwłoki powróciły w Diablo 2. Możemy go znaleźć w ruinach Tristram. Po interakcji z ciałem Wirta otrzymujemy jego nogę (potrzebna do wejścia na Krowi poziom) oraz losową ilość stosów złota (po 50 sztuk w każdej). Zemsta jest słodka.

Diablo 2

Diablo 2

Nazwy przedmiotów, przeciwników oraz NPC

Wiele nazw przedmiotów, przeciwników oraz NPC w Diablo 2 otrzymało nazwy związane m.in. z pracownikami Blizzarda czy postaciami znanymi z popkultury i historii. Przedstawiamy kilka najciekawszych.

  • Lord de Seis został nazwany na cześć Ricka Seisa, głównego programisty Diablo II
  • Twierdza Bverrit - nie jest to potwierdzona w 100% informacja, jednak uważa się, że nazwa jest powiązana z nazwiskiem Davida Brevika, projektanta Diablo 2 i współzałozyciela Blizzard North
  • Ginther's Rift - jest to wyjątkowy miecz, który otrzymał swoją nazwę na cześć Greya Ginthera, gracza, który wygrał konkurs na unikatowy przedmiot w grze
  • Tankred's Battlegear - jest to imię prawdziwej osoby. Był to krzyżowiec walczący w pierwszej krucjacie w IX wieku
  • The Diggler - nazwa inspirowana fikcyjną, męską gwiazdą filmów porno Dirka Digglera z filmu Boogie Nights
  • Reziarfg - ten przeciwnik ostatecznie nie trafił do gry, ale był dostępny na oficjalnej stronie Diablo 2 na Battle.net. Nazwa została stworzona na cześć długoletniego twórcy stron internetowych dla Blizzarda G. Fraizera, czytane od tyłu.
  • Wiele łotrzyc z pierwszego aktu Diablo 2 zostało nazwanie imionami partnerek, żon oraz członków rodziny Blizzarda. Ciekawe, jaka była ich reakcja?

Zobacz także: Czy Diablo jest dziełem szatana? Kontrowersje wokół serii