Najlepsze aplikacje z Facebooka

Nie musisz wcale zagadywać do znajomych, aby dobrze bawić się na Facebooku. Wystarczy, że sięgniesz po aplikacje, których w Facebooku są tysiące. Prym wśród nich wiodą gry, ale nie brak także aplikacji użytkowych. Oto przegląd najciekawszych tytułów.


Według statystyk serwisu All Facebook z najpopularniejszych aplikacji korzysta średnio grubo ponad kilkadziesiąt milionów użytkowników. Bywa, że do jeden hit zyskuje ponad pół miliona nowych użytkowników dziennie. Popularne aplikacje można podzielić na trzy podstawowe kategorie: gry, narzędzia użytkowe i aplikacje reklamowe (służące z reguły do promowania profilu marki lub firmy w serwisie Facebook). W naszym zestawieniu uwzględniliśmy łącznie 13 aplikacji.

Gry

1. Farmville

www.farmville.com

Najlepsze aplikacje z Facebooka
To absolutny nr 1 wśród facebookowej społeczności. W FarmVille zagrywa się ponad 50 mln użytkowników. W grze wcielasz się w rolnika, który zaczyna od niewielkiego skrawka pola, aby z czasem dorobić się ogromnej plantacji zbóż, warzyw i owoców oraz gospodarstwa przynoszącego krociowe zyski. Aby móc się rozwijać, gracz musi zdobywać wirtualne pieniądze i punkty doświadczenia.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [17.03.2023]

Ważną rolę odgrywają tutaj sąsiedzi, czyli facebookowi znajomi także grający w FarmVille. Współpracując w kilka osób można zyskać dostęp do nowych ulepszeń i dodatków. Dla niecierpliwych udostępniono także sklep, w którym można dokupić wirtualne dobra za prawdziwe pieniądze.

2. Mafia Wars

www.facebook.com/MafiaWars

Najlepsze aplikacje z Facebooka
Zarówno FarmVille jak i Mafia Wars zostały wyprodukowane przez firmę Zynga. To prawdziwy lider w dziedzinie gier społecznościowych, od niedawna ściśle współpracujący z Googlem. W Mafia Wars wcielasz się w rolę mafioza budującego swoją potęgę.

Możesz zaprosić do swojego gangu znajomych, dzięki czemu będziesz mógł zwalczyć inne gangi z twojej okolicy. Całość przypomina połączenie gry RPG i menadżera piłkarskiego - wykonujesz kolejne zadania (jak np. wyeliminowanie niewygodnych osób), dokupujesz wyposażenie i zbierasz punkty doświadczenia.

3. Treasure Isle

www.facebook/com/ztreasureisle

Najlepsze aplikacje z Facebooka
Treasure Isle to najmłodsza produkcja Zyngi i zarazem kolejny hit, który od premiery w kwietniu tego roku uzbierał już blisko 15 mln użytkowników. Twój bohater przebywa na tropikalnej wyspie, która skrywa różne skarby. Twoim zadaniem jest je odnaleźć. Możesz kontrolować swoją wyspę, zmieniając jej otoczenie, a także zapraszać do zabawy sąsiadów, czyli twoich znajomych z Facebooka. Za każdy odnaleziony skarb otrzymujesz punkty, za które można otrzymać ulepszenia i dodatkowe wyposażenie wyspy, jak rośliny lub zabudowania.

4. Fotozagadka

apps.facebook.com/fotozagadka

Najlepsze aplikacje z Facebooka

Jedna z najpopularniejszych polskich gier w Facebooku, autorstwa fotografa Dariusza Majgiera. Grając w Fotozagadkę będziesz musiał odgadywać odgadywać, co przedstawiają wyświetlane zdjęcia. Rywalizację podgrzewa tworzony stale ranking użytkowników, istnieje także możliwość zorganizowania własnej drużyny.

5. Scoremaster

apps.facebook.com/scoremaster

Najlepsze aplikacje z Facebooka
Polska aplikacja scoremaster święciła triumfy przy okazji niedawnych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Za jej pomocą wytypujesz wyniki spotkań ligowych w największych europejskich ligach piłkarskich, w tym polskiej, a także w Lidze Mistrzów. Na bieżąco tworzony jest ranking najlepszych graczy, mogą oni również dołączać do fanklubów poszczególnych drużyn.