Najlepsze, co w Sieci

W wielu wypadkach bezpłatne usługi i programy są warte dokładnie tyle, ile za nie zapłaciłeś. Dziś zaprezentujemy wyjątki - atrakcje wprost z Internetu.


W wielu wypadkach bezpłatne usługi i programy są warte dokładnie tyle, ile za nie zapłaciłeś. Dziś zaprezentujemy wyjątki - atrakcje wprost z Internetu.

Chciałbyś posiadać własne konto e-mail? (weź nawet dwa - nic nie kosztują). Może potrzebujesz miejsca na serwerze WWW na własną, prywatną stronę? Wśród wielu bezpłatnych usług znalazły się nawet serwisy, które ułatwiają organizację czasu, czy pozwalają na uruchomienie wirtualnej kawiarenki.

Przyjrzeliśmy się więc najlepszym serwisom i programom dostępnym w Sieci. Wybraliśmy najszybsze i najbardziej funkcjonalne. Prezentujemy najlepsze programy użytkowe, które pomogą w pracy z komputerem i podczas surfingu po Sieci. Wskazujemy też kilka przydatnych adresów sieciowych, które sprawią, że bez wydatków docenisz uroki wirtualnych wędrówek.

Narzędzia do Windows

Łatwa dekompresja

Najlepsze, co w Sieci

Zacznij swoje sieciowe safari z Aladdin Expanderem - prostym i funkcjonalnym narzędziem do dekompresji.

Aladdin Expander 5.0 Prawie wszystko, co ściągamy z Sieci, jest kompresowane. Dlatego korzystanie z dobrego programu do dekompresji zbiorów to konieczność. Wybierz Aladdin Expander. To bardzo przydatne i bezpłatne narzędzie obsługuje chyba wszystkie sztandarowe formaty kompresji, mnóstwo mniej powszechnych, a także schematy znane tylko użytkownikom komputerów Macintosh. Nie ma problemu z dokładnym dostosowaniem programu do potrzeb. Expander może zostać ustawiony tak, że będzie dekompresować pliki po dwukrotnym kliknięciu lewym klawiszem myszy, kliknięciu prawym przyciskiem lub po przeciągnięciu zbioru na ikonę Aladdina. Jest bardzo prosty w użyciu, a to chyba jeden z największych walorów, jakie może mieć narzędzie tego typu.

www.aladdinsys.com/expander/expander_win_login.html

Dodatki do Windows

Power Toys Prawdziwy faworyt w kategorii rozszerzeń systemu operacyjnego. Microsoft Power Toys to zestaw dodatkowych narzędzi, których zabrakło w handlowej wersji systemu. Pakiet składa się z wielu ciekawych elementów. Jednym z najbardziej interesujących jest Tweak UI Control Panel pozwalający na ręczną zmianę parametrów, np. czułości myszy. Fast Folder ułatwia z kolei pracę z folderami - wystarczy, że klikniesz któryś z nich prawym przyciskiem, a będziesz miał dostęp do długiej listy przydatnych funkcji. Desktop Menu pozwala zaś na łatwy dostęp do pulpitu bez minimalizacji wszystkich okien (Windows 98 jest już dostarczany z własnym zestawem PowerToys).

www.microsoft.com/windows95/downloads

/contents/wutoys/w95pwrtoysset/default.asp?site=95

Proste rady na rok 2000

Norton 2000 BIOS Test and Fix Symantec przygotował narzędzie, które pozwala diagnozować i poprawić funkcjonowanie komputera, a więc pod względem zgodności z rokiem 2000. Pole działania programu to zegar czasu rzeczywistego i BIOS elementów mających zasadnicze znaczenie dla pracy komputera. Szczególnie w kontekście pomiaru czasu, z jakim przy okazji nowego tysiąclecia mogą być problemy.

To bezpłatne oprogramowanie (1,3 MB) jest częścią większej całości - pakietu Norton 2000 (Niestety, dostępnego tylko za opłatą).

www.symantec.com/sabu/n2000r/index.html

Zajrzyj do pamięci

Mem Viewer Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw, jak duże jest zapotrzebowanie na pamięć operacyjną najczęściej używanych aplikacji? Mem Viewer informuje o tym za pomocą niewielkiego wykresu, który można umieścić gdziekolwiek na pulpicie. To sprytne narzędzie pozwala przekonać się, czy pecet potrzebuje więcej RAM a jeżeli aplikacje, z których najczęściej korzystasz, zajmują dużo pamięci, powinieneś chyba pomyśleć o dokupieniu jej. Najnowsza wersja - 2.0 pozwala umiejscowić miniaturowy wskaźnik na pasku zadań, nie zakłócając pracy z innymi programami.

http://gene6.idegrif.com/index.html