Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 1: klient FTP, poczta e-mail, komunikator, ...


Komunikator internetowy

Yoono

Informacje: yoono.com

Miłośnicy "społecznościowek" mają zwykle profile we wszystkich popularnych serwisach. Dzięki Yoono będą na bieżąco kontrolować nowości od znajomych z Facebooka, YouTube czy Twittera. Co więcej, dodatek umożliwia zalogowanie się użytkownika w wybranych usługach IM. Zamiast kilku włączonych komunikatorów (m.in. AIM i Live Messengera), wystarczy więc pasek boczny w przeglądarce.

Jeśli lubicie serwisy społecznościowe i macie konto w Facebooku, wypróbujcie też nową przeglądarkę internetową RockMelt.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?
Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 1: klient FTP, poczta e-mail, komunikator, ...

Yoono - dodatek do Firefoksa

Zrzuty ekranu

FireShot

Informacje: screenshot-program.com/fireshot

Nawet najtańsza klawiatura ma klawisz "Print Screen". Ale co zrobić kiedy potrzebny jest zrzut ekranu całej strony internetowej lub jej określonej części? Fireshot umożliwia wykonywanie takich zrzutów ekranu i dołącza do tego bogate funkcje opisu rysunku (adnotacji) - półprzezroczyste kwadraty i elipsy, tekst i strzałki. Te ciekawe opcje dostępne są wyłącznie w 30-dniowej wersji testowej i płatnym dodatku FireShot Pro.

W pełni bezpłatnymi odpowiedniki FireShota są np. Awesome Screenshot i Screengrab!.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 1: klient FTP, poczta e-mail, komunikator, ...

FireShot - dodatek do Firefoksa

Klient FTP i menedżer plików

FireFTP

Informacje: userlogos.org

W naszych testach FireFTP kontaktował się z serwerami nawet szybciej niż potężne programy Total Commander i FileZilla. Klient FTP dla przeglądarki Firefox umożliwia szybki transfer plików z obsługą techniki "przeciągnij i upuść". Ma większość funkcji przydatnych w pracy z serwerem, m.in. synchronizację katalogów, szyfrowanie SSL i zmianę atrybutu pliku (CHMOD).

FireFTP nie jest pełnoprawnym menedżerem plików. Nie umożliwia przenoszenia danych między partycjami dysku - jednej z kluczowych funkcji programów takich, jak Norton Commander.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 1: klient FTP, poczta e-mail, komunikator, ...

FireFTP - dodatek do Firefoksa

-----

Już jutro druga "paczka" dodatków do Firefoksa, a w niej m.in. skaner antywirusowy, odtwarzacz wideo i menedżer pobierania.

Czy Firefox może zastąpić choć część programów desktopowych?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: