Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 2: skaner antywirusowy, odtwarzacz wideo, ...

Zapraszamy do drugiej części naszego przeglądu dodatków do Firefoksa. Sprawdzamy czy przeglądarka i wtyczki do niej zastąpią instalowane na dysku programy. Tym razem: skaner antywirusowy, menedżer pobierania, odtwarzacz wideo, program do porządkowania dysku i narzędzie dla webmasterów.


Jedna przeglądarka zamiast stu programów

Najlepsze dodatki do Firefoksa:

Więcej informacji:

Pobierz:

Globalny dostęp do Internetu sprawił, że przeglądarka stała się najważniejszym programem w komputerze. Różne badania pokazują, że aktywny internauta używa jej nawet przez 6-8 godzin dziennie.

Jedna przeglądarka zamiast 100 programów

Producenci Chrome’a, Firefoksa czy Opery chcą, aby ten czas jeszcze się wydłużył i robią wszystko, by to właśnie do ich przeglądarek powstało jak najwięcej dodatków.

Zobacz również:

  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Bez tych dodatków Firefoxa nie używam
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

W efekcie owych dodatków, zwanych też rozszerzeniami, pluginami i wtyczkami, jest tak dużo, że za pomocą uzbrojonej w nie przeglądarki można wykonać praktycznie wszystkie typowe czynności, jakie zwykle wykonujemy przy użyciu oddzielnie instalowanych programów. Czy zatem programy te są jeszcze w ogóle potrzebne? Może wystarczy tylko zainstalować w komputerze Firefoksa i wyposażyć go w kilkanaście czy kilkadziesiąt wtyczek, by uzyskać funkcjonalność taką samą, jak w wypadku instalacji pakietu biurowego, edytora graficznego, odtwarzacza multimedialnego, komunikatora i wielu innych programów zajmujących masę miejsca na dysku?

W tym artykule pokazujemy, że jest to możliwe.

Ponadto takie rozwiązanie, oprócz zaprowadzenia porządku na dysku (instalujesz tylko jeden program), oszczędności czasu i zwiększenia komfortu pracy (codziennie uruchamiasz tylko jeden program) daje jeszcze jedną ważną korzyść: nic nie płacisz za oprogramowanie.

Firefox 5 i dodatki (w przeważającej większości) są bezpłatne, w przeciwieństwie do wielu często bardzo drogich programów użytkowych, których używamy na co dzień.

Skaner antywirusowy

BitDefender QuickScan

Informacje: quickscan.bitdefender.com

To chyba najszybszy sposób, aby przekonać się, czy nasz komputer jest zainfekowany. BitDefender QuickScan sprawdza dysk twardy pod kątem złośliwego oprogramowania, a także aplikacji typu rootkit, keylogger i spyware. Po pierwszym skanowaniu komputera, które może potrwać 3-5 minut, każde kolejne powinno zmieścić się w ciągu 60 sekund. Aplikacja nie spowalnia przy tym pracy przeglądarki.

Warto pamiętać, że QuickScan nie zapewnia kompleksowej ochrony antywirusowej. Pod tym względem lepiej wyposażyć się w zewnętrzny program.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 2: skaner antywirusowy, odtwarzacz wideo, ...

BitDefender QuickScan - dodatek do Firefoksa

Menedżer pobierania

DownThemAll!

Informacje: downthemall.net

Akcelerator pobierania to kolejny program desktopowy, który można już odinstalować. DownThemAll! przyśpiesza ściąganie plików nawet czterokrotnie. Obsługuje tzw. metalinki, dzięki którym możliwe jest zapisywanie danych z wielu źródeł na raz. Udostępnia przydatne funkcje, a wśród nich wstrzymywanie i wznawianie pobierania w dowolnym czasie.

DownThemAll! ułatwia surfowanie po Internecie. Pozwala na zapisywanie kompletnych galerii zdjęć lub witryn podlinkowanych na przeglądanej stronie.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 2: skaner antywirusowy, odtwarzacz wideo, ...

DownThemAll! - dodatek do Firefoksa