Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 3: menedżer haseł, czytnik e-booków, ...


Czytnik e-booków

EPUBReader

Informacje: epubread.com

Choć gPDF obsługuje naprawdę dużą liczbę formatów, nie radzi sobie jednak z plikami EPUB - popularnym sposobem zapisu e-booków. Znalezienie książki w tym formacie może oznaczać kłopoty. Firefox zapisze taki plik na dysku, ale w systemie Windows niewiele jest aplikacji, które otwierają EPUB-y.

Po kliknięciu w hiperłącze, EPUBReader pobiera plik, wykonuje na nim pewne operacje i wyświetla e-book gotowy do czytania. Umożliwia też katalogowanie posiadanych książek.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?
  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 3: menedżer haseł, czytnik e-booków, ...

EPUBReader - dodatek do Firefoksa

Menedżer haseł

LastPass Password Manager

Informacje: lastpass.com

Często polecamy, by w Sieci stosować zamiennie co najmniej kilka haseł. Rozszerzenie do Firefoksa pozwala na ich zarządzanie z pomocą jednego, głównego hasła. Dzięki LastPass wystarczy zapamiętać ten jeden ciąg znaków i z jego pomocą logować się do ulubionych portali, skrzynki pocztowej i konta w banku.

LastPass pozwala tworzyć mocne hasła, a następnie szyfrować je w sejfie, do którego prowadzi jedno - ostatnie hasło. Logowanie do często otwieranych stron odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Dodatek współpracuje z popularnymi menedżerami haseł (m.in. Keepass, PasswordSafe i Sxipper).

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 3: menedżer haseł, czytnik e-booków, ...

LastPass Password Manager - dodatek do Firefoksa

Słownik języków obcych

FoxLingo Language Tool

Informacje: foxlingo.com

Dodatek przyda się wszystkich, którzy uczą się języków obcych albo choćby czytają obcojęzyczne strony. FoxLingo Language Tool tłumaczy strony internetowe, a w razie wątpliwości udostępnia definicje słów z kilkudziesięciu słowników i encyklopedii. Wspiera 75 języków i współpracuje z ponad 30 bezpłatnymi tłumaczami online (m.in. Google Translate, Ask i Traduku).

FoxLingo zawiera narzędzia do sprawdzania gramatyki i nauki języków obcych w Sieci. To najbardziej rozbudowany dodatek językowy dostępny w przeglądarce.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 3: menedżer haseł, czytnik e-booków, ...

FoxLingo Language Tool - dodatek do Firefoksa