Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 4: notatnik, 'yellownotes', zegar systemowy, ...

W serii artykułów prezentujemy 20 najciekawszych i najbardziej praktycznych rozszerzeń do Firefoksa, wykazując jednocześnie, że zastąpienie wielu drogich programów komercyjnych jedną darmową przeglądarką wyposażoną w odpowiednie wtyczki jest jak najbardziej możliwe.


To już ostatni z naszych artykułów o dodatkach do Firefoksa. Przy umiejętnym wykorzystaniu części z nich, zaoszczędzicie nawet kilkaset złotych. Rozszerzenia dadzą wam też większą wygodę pracy. Dzięki nim zaprowadzicie porządek na dysku i oszczędzicie sporo czasu.

Opisywane dziś dodatki pomogą w przerobieniu Firefoksa na minisystem operacyjny. Bo czym byłby OS bez notatnika, zegara systemowego i żółtych karteczek?

Zobacz również:

  • Mozilla Firefox w Microsoft Store. Wreszcie
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]
  • Outriders podbija Steam. Gra może otrzymać duże, fabularne dodatki

Listy zadań i "przypominajki"

ReminderFox

Informacje: reminderfox.org

ReminderFox jest niewielkim rozszerzeniem, które wyświetla przypomnienia o ważnych datach i zadaniach do wykonania - z alarmem o ustalonej godzinie. Jest przeznaczony dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać z rozbudowanego kalendarza, ale chcieliby kontrolować swoje zobowiązania czy pamiętać o urodzinach znajomych.

ReminderFox oferuje sporo funkcji, m.in. synchronizację, a także wymianę informacji z kalendarzami online.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 4: notatnik, 'yellownotes', zegar systemowy, ...

ReminderFox - dodatek do Firefoksa

Automatyzacja zadań

iMacros for Firefox

Informacje: iopus.com/imacros

Lista zadań to przydatna rzecz, ale może warto nauczyć przeglądarkę, by sama wprowadzała je w życie? Tworzenie makr, czyli poleceń do automatycznego wykonania przez komputer, stało się prostsze, gdy w przeglądarce pojawił się program iMacros.

Jeśli tracicie czas, często logując się do Gmaila, możecie zapisać tę czynność w iMacros i nakazać przeglądarce jej automatyczne powtarzanie. Liczba możliwości jest właściwie nieograniczona.

Najlepsze dodatki do Firefoksa. Część 4: notatnik, 'yellownotes', zegar systemowy, ...

iMacros - dodatek do Firefoksa