Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Nowe Gadu-Gadu oferuje szereg interesujących rozwiązań niedostępnych w poprzedniej edycji komunikatora. Sięgając po dodatki przygotowane przez niezależnych twórców możesz zwiększyć potencjał programu i sprawić, że w większym stopniu będzie spełniał twoje oczekiwania.

Wśród nowości obecnych w aktualnej odsłonie Gadu-Gadu znalazły się między innymi dwa nowe statusy ("PoGGadaj ze mną" i "Nie przeszkadzać"), funkcja geolokalizacji, lepsze blokowanie spimu (spamu w komunikatorze), opisy graficzne oraz bardziej rozbudowany odtwarzacz radia internetowego Open.fm. Zmiany te nie okazały się satysfakcjonujące dla wszystkich użytkowników. Za pośrednictwem serwisu akcja-slonce.tk niezadowoleni internauci apelują o dodanie nowych funkcji i poprawienie błędów. Liczymy, że producent uwzględni głos użytkowników. Nie czekając jednak na jego reakcję już dzisiaj możesz wzbogacić najpopularniejszy polski komunikator o nowe funkcje sięgając po dodatki.

Giegieo

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Giegieo

Giegieo to darmowy program stworzony przez firmę CodeTwo, dodający do Outlooka funkcje Gadu-Gadu. Dzięki niemu będziesz na bieżąco widział statusy znajomych, z którymi kontaktujesz się za pośrednictwem programu pocztowego Microsoftu. Błyskawicznie nawiążesz rozmowę z odbiorcami lub nadawcami wiadomości e-mail. Do wysyłanych przez ciebie listów mogą być dodawane aktualne statusy, które poinformują odbiorcę o twojej dostępności. Jeśli więc korzystasz zarówno z Gadu-Gadu, jak i z Outlooka, to Giegieo jest programem, który w znaczącym stopniu ułatwi ci wymianę wiadomości ze znajomymi.

NGG Konwerter

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

NGG Konwerter

Nowa wersja Gadu-Gadu przyniosła ze sobą także mniej korzystne zmiany, które powszechnie krytykowano w wielu komentarzach. Lista kontaktów, która do tej pory była przechowywana w zwykłym pliku tekstowym została przekształcona w dużo bardziej skomplikowany plik XML. Sprawia to kłopot między innymi podczas próby importowania kontaktów Gadu-Gadu w portalu Nasza-Klasa. W rozwiązaniu tego problemu pomocny jest program NGG Konwerter, który dokonuje konwersji nowej listy kontaktów do formatu znanego z Gadu-Gadu 7, uwzględniając również takie dane jak numery telefonów. Przenosi również listę zablokowanych numerów. Po uruchomieniu programu wystarczy wskazać lokalizację pliku z kontaktami, aby otrzymać nowy plik zgodny z Gadu-Gadu 7.

Archive.db Tools

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Archive.db Tools

Aplikacja Archive.db Tools ułatwia przeszukiwanie archiwum komunikatora. Dla użytkowników prowadzących za pośrednictwem Gadu-Gadu intensywną wymianę komunikatów może to być szczególnie cenne narzędzie. Dzięki temu dodatkowi szybko przejrzysz archiwum należące do wielu różnych profili. Możesz przeszukiwać zarówno wiadomości tekstowe, jak i SMS-y wysłane za pośrednictwem Gadu-Gadu. Program pozwala wyszukiwać wiadomości według dowolnej frazy uwzględniając także fragmenty wyrazów oraz ustalić przedział czasowy wyszukiwania. Tym samym możesz przeszukiwać konwersacje prowadzone jedynie w określonym czasie, np. w drugim tygodniu maja. Aplikacja jest wygodna w użyciu i skłania do refleksji, ponieważ niezależni twórcy z łatwością osiągnęli to, co nie powiodło się pracownikom Gadu-Gadu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: