Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Potrzebny Ci dysk SSD o dużej pojemności? Polecamy warte uwagi modele, warte swej ceny.

Fot.: D Kujawski/PC World

WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN570

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: WD

WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN570 oferuje dużą ilość miejsca i szybkości odczytu oraz zapisu wynoszące 3500 MB/s oraz 3000 MB/s. Format M.2 oznacza, że jego konstrukcja jest niewielka, dzięki czemu nie zabierze dużo miejsca wewnątrz laptopa lub komputera. To idealny wybór do urządzeń z ograniczonym miejscem na montaż komponentów. Niezawodność MTBF szacowana jest na 1 500 000 godzin, a producent daje dodatkowo 36-miesięczną gwarancję.

Lexar 2TB M.2 PCIe NVMe NM620

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: Lexar

Lexar NM620 to 2 TB przestrzeni i szybkość odczytu sięgająca do 3300 MB/s. Jeśli chodzi o zapis, mamy tu imponujące 3000 MB/s. Takie wyniki są możliwe dzięki zastosowaniu interfejsu M.2 PCIe Gen3x4 NVMe 1.4 oraz wbudowanej kości pamięci 3D NAND. Dodatkowo dysk oferuje wsparcie dla technologii LDPC (Low-Density Parity Check), która koryguje wszelkie występujące błędy podczas przenoszenia plików. W ten sposób transfer jest bardziej stabilny, a ewentualne błędy są korygowane, zanim sprawią kłopot.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski SSD 2023. Który dysk SSD M.2 kupić?
  • Najlepsze dyski SSD M.2 do 400 złotych. Dyski M.2 w dobrej cenie
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kingston Fury Renegade

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: Kingston

Kingston Fury Renegade to smukła obudowa formatu M.2 w połączeniu z niskoprofilowym aluminiowym radiatorem z powłoką grafenową. Zapewnia szybkości odczytu/zapisu wynoszące 7300 MB/s i 6000 MB/s. Zaawansowany system odprowadzania ciepła zapewnia chłodzenie dysku podczas intensywnego użytkowania. Gwarantuje to wyższą wydajność nawet przy ograniczonej przestrzeni.

Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P2

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: Crucial

Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P2 to propozycja dla osób, które chcą poczuć pełną wydajność. Pomaga w tym preinstalowane oprogramowanie, za pomocą którego można ją optymalizować, aktualizować firmware oraz zadbać o bezpieczeństwo danych. Maksymalna prędkość odczytu to 2400 MB/s, a zapisu - 1800 MB/s. Model ten korzysta z technologii technologii TRIM.

Adata XPG Gammix S70 Blade M.2

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: Adata

Adata XPG Gammix S70 Blade M.2 to szybkość odczytu 7400 MB/s oraz szybkość zapisu 5500 MB/s. Model ten jest wyposażony w solidny i odporny na wysokie temperatury aluminiowy radiator, który skutecznie odprowadza ciepło. Zwraca uwagę jego opływowa konstrukcja, zdobiona wyżłobionymi liniami geometrycznymi. Wykorzystuje do działania pamięć flash 3D NAND. Zapewnia także obsługę technologii kodu korekcji błędów LDPC do wykrywania i korekty szerokiego zakresu błędów danych, obsługuje ochronę danych E2E, technologii RAID Engine i szyfrowanie AES 256-bit.

Samsung SSD 970 EVO PLUS 1TB

Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Fot.: Samsung

Samsung SSD 970 EVO PLUS wykorzystuje najnowszą technologię V-NAND i zoptymalizowane oprogramowanie sprzętowe. Pozwala mu to osiągnąć sekwencyjne prędkośvi odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 3500 MB/s oraz 3300 MB/s. Zapewnia przy tym energooszczędność, a nad całością działania czuwa kontroler Phoenix, zoptymalizowane oprogramowanie sprzętowe oraz inteligentna technologia TurboWrite. Zaawansowany niklowany kontroler i rozpraszacz ciepła firmy Samsung zapewniają doskonałe odprowadzanie ciepła. System Dynamic Thermal Guard automatycznie monitoruje temperaturę pracy i utrzymuje ja na optymalnym poziomie ograniczając spadki wydajności.

Dysk SSD powyżej 400 zł - czego możesz się spodziewać?

Dyski SSD z interfejsem M.2, które kosztują powyżej 400 złotych, to szeroki wybór modeli o zróżnicowanych pojemnościach - od 500 GB do 4 TB. Od tej kwoty można przyjąć, że jesteśmy już na "wyższej półce" cenowej, dlatego płacimy więcej, ale wymagamy za to najlepszych rozwiązań. Podobnie jak i tańsze modele, dyski SSD powyżej 400 złotych mają niewielkie gabaryty, zaczynające się już od 22 mm, jednak ważne jest to, co niewidoczne, a więc zastosowane technologie, kontroler oraz konstrukcja. Prezentowane powyżej modele obiecują długotrwałe użytkowanie i doskonałą wydajność.

A jeśli szukasz tańszego dysku, zobacz nasze zestawienia "Najlepsze dyski SSD M.2 do 200 złotych" oraz "Najlepsze dyski SSD M.2 do 400 złotych. Dyski M.2 w dobrej cenie".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: