Najlepsze gry 2002 roku!

W nocy z piątku na sobotę 28.02.2003 rozdano odpowiedniki oskarów wśród najlepszych gier komputerowych 2002 roku. Wśród wydawców najlepiej zaprezentowała się firma Electronic Arts, której tytuły zdobyły aż 13 wyróżnień, włączając w to nagrodę dla najlepszej gry roku.

Już po raz szósty, w Las Vegas ACADEMY OF INTERACTIVE ARTS AND SCIENCES rozdała "interaktywne Oskary" dla najlepszych gier komputerowych 2002 roku. Najciekawsze tytuły ubiegłego roku rywalizowały o zwycięstwo w trzydziestu różnych kategoriach obejmujących produkty przeznaczone na komputery PC, konsole oraz gry przeznaczone do rozgrywki w Internecie.

Największym triumfatorem ceremonii okazała się firma EA i wyprodukowana przez studio Digital Illusions gra Battlefield 1942, która zdobyła nagrody w aż czterech kategoriach: Game of the Year(Gra roku), Computer Game of the Year (Gra roku na PC), Innovation in Computer Gaming(Najbardziej innowacyjna rozgrywka roku), oraz Online Gameplay of the Year(Internetowa rozgrywka roku). Poniżej zestawienie zwycięzców w najważniejszych kategoriach:

Najlepsza gra roku - Battlefield 1942

Najlepsza gra akcji na PC - Grand Theft Auto III

Najlepsza gra FPS na PC - Medal of Honor: Allied Assault

Najlepsza gra RPG na PC - Neverwinter Nights

Najlepszy symulator na PC - The Sims Unleashed

Najlepsza sportowa gra roku - Madden NFL 2003

Najlepsza gra strategiczna na PC - Warcraft III: Reign of Chaos

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu: http://www.interactive.org


Zobacz również