Najlepsze gry 2007 roku

Wielki Zwycięzca: The Orange Box (Portal!)

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że pomarańczowe pudełko z dwiema płytami DVD w środku może dać tyle radości. Właśnie z tego powodu The Orange Box zasługuje według nas na pierwsze miejsce na liście najlepszych gier 2007 roku. W wypadku tego "pomarańczowego wydania" nie jest ważna grafika czy jakiekolwiek "festyniarstwo", a jedynie czysta przyjemność z wielu godzin wciągającej rozgrywki, jakiej doświadcza każdy właściciel The Orange Box.

Kupując The Orange Box otrzymujemy pięć niezwykle grywanych tytułów. Najważniejszym z nich jest Half-Life 2 oraz kolejne rozszerzenia, w tym premierowo wydane HL2: Episode Two. Przechodząc kolejne etapy flagowego tytułu od Valve, gracz może poczuć się jak w filmie. I to nie w byle jakiej szmirze kategorii D, tylko w najlepszej Hollywoodzkiej produkcji. Jeśli dodać do tego fakt, że użytkownik jest głównym bohaterem, to otrzymuje się naprawdę zabójczą mieszankę.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

Orange Box

W środku znaleźć można także nowe Team Fortress 2, czyli seqeul wieloosobowego shootera będącego protoplastą gier drużynowych opartych na klasach postaci. Team Fortress 2 wnosi dużo świeżości do gatunku i gwarantujemy, że każdy kto zechce poczuć smak rywalizacji, spędzi przy tej grze wiele nocy.

To jednak dopiero przedsmak emocji.

Głównym powodem, dla którego The Orange Box znalazło się na samym szczycie naszego zestawienia, jest trzecia z gier jaką można tam znaleźć - Portal.

Przyznajemy szczerze - ta gra nas urzekła i wciągnęła na dobre. Jej prostota połączona z wspaniałą grywalnością sprawiła, że nie mogliśmy odejść od monitorów przez długie godziny.

Koncepcja jest prosta. Zabawa sprowadza się do obsługi maszyny tworzącej portale i znajomości podstawowych praw fizyki. Kto by pomyślał, że mając za podstawę tak prosty pomysł można stworzyć grę o nieskończonych wręcz możliwościach. Dwa portale, które można stworzyć na powierzchni ścian, podłóg czy sufitu, otworzą drogę do kolejnych poziomów. Czasem jednak będzie ona dużo bardziej skomplikowana niż wygląda to na pierwszy rzut oka.

Najlepsze gry 2007 roku

Twórcom Portalu udało się połączyć niesamowitą grywalność z wymogiem intensywnego myślenia. Efekt rzadko spotykany i producentom należą się za niego ogromne brawa.

Najlepszym dowodem na potwierdzenie naszego stanowiska może być fakt, iż nawet konkurencja przyznała się do grania w Portal (zobacz: Bethesda stworzyła poziom do gry Portal). Takie zachowanie jest niczym innym, tylko najwyższym wyrazem uznania dla produktu rywala z branży.

Podsumowując, Portal jest nietuzinkową, innowacyjną, humorystyczną i niesamowicie wciągającą grą, która w nowoczesny sposób połączyła engine stworzony pod shootery FPP z grą logiczną. Bez dwóch zdań zasługuje w naszych oczach na tytuł Gry Roku 2007!

Wyróżnienia:

Oprócz listy najlepszych tegorocznych pozycji, postanowiliśmy przyznać również kilka mniej lub bardziej kontrowersyjnych wyróżnień. Znajdziecie je na kolejnej stronie...