Najlepsze gry 2007 roku

8 - Crysis

Crysis to gra FPS zrealizowany w studiu programistycznym Crytek, znanym przede wszystkim z hitu Far Cry.

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w roku 2019. Na małej tropikalnej wysepce rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający pochodzenia pozaziemskiego. Okazuje się, że na jego pokładzie znajdują się kosmici, którzy aby przetrwać, muszą utrzymać ujemną temperaturę swoich ciał. Zrealizowanie planu oznacza zagładę całej ludzkości. Ziemianie nie zamierzają jednak łączyć sił w walce ze wspólnym wrogiem. Wręcz przeciwnie. Na wyspę błyskawicznie zostają wysłane oddziały Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Taka mieszanka może skończyć się tylko w jeden sposób - następuje Kryzys.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

Crysis

Crysis wzbudzał ogromne emocje już od czasu pierwszej prezentacji gry. Tym co sprawiło, że fundamenty branży zadrżały w posadach, była rewelacyjna grafika produktu. Dzieło zostało zbudowane na silniku CryEngine 2. Jest on na tyle potężny, że niektóre screeny z gry można pomylić z rzeczywistymi zdjęciami.

Gra mimo dobrych recenzji nie odniosła jeszcze spektakularnego sukcesu. Może to być spowodowane jej wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Aby w ogóle pomyśleć o uruchomieniu programu potrzebny jest minimalnie procesor 2.8 GHz (Windows XP) lub 3.2GHz (Vista) oraz 1GB RAMu (Windows XP) lub 1,5GB RAMu (Vista). Na uwagę zasługują też wymagania rekomendowane: Intel Core Duo 2.2GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+, 2GB RAMu oraz NVIDIA GeForce 8800 GTS (lub podobna).

Jesteśmy pewni, że Crysis jeszcze pojawi się na górnych pozycjach list sprzedaży. Gra w pełni na to zasługuje. Tak jak na miejsce 8.

Zobacz także:

Crysis w ustawieniach DX 10 pod Windowsem XP

Słabe wyniki Crysis i Unreal Tournament III

Crytek ujawnia oficjalne wymagania sprzętowe Crysis

Crysis 2 i 3 w produkcji

DEMO:

Demo Crysis