Najlepsze gry 2007 roku

7 - Guitar Hero III: Legends of Rock

Miejsce siódme zajmuje Guitar Hero III: Legends of Rock. Gra została wydana przez firmę Activision na PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Wii oraz PC. Produkcją tytułu zajęły się studia Neversoft (na wszystkie konsole) oraz Aspyr Media (na PC).

Trzeba przyznać, że w momencie wykupienia RedOctane przez Activision powstało wiele obaw związanych z trzecią częścią Guitar Hero. Zostały one dodatkowo spotęgowane kiedy okazało się, że produkcją nie będzie się zajmować już studio Harmonix. Na szczęście obawy te pozostały całkowicie nieuzasadnione.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

Guitar Hero III: Legends of Rock

Gra korzysta w większości z rozwiązań zastosowanych w poprzednich częściach. Sam pomysł oraz system rozgrywki dla pojedynczego gracza pozostały praktycznie niezmienione. Jednocześnie, grając w trzecią odsłonę Guitar Hero, odczuwa się mocny powiew świeżości. Wystarczy chociażby wspomnieć o nowo wprowadzonym trybie rozgrywki dla wielu graczy.

Guitar Hero III: Legends of Rock to, oprócz dobrego przygotowania od strony technicznej, również świetna ścieżka dźwiękowa. W grze możemy usłyszeć takie przeboje jak "Paint It, Black" Rolling Stonesów, "One" zespołu Metallica, "Sabotage" Beastie Boys czy "Evenflow" Pearl Jam. Trzeba przyznać, że już te cztery tytuły robią wrażenie.

Przy okazji premier gry, na rynku ukazał się również nowy kontroler. Posiadacze poprzednich wersji nie mają się jednak co martwić, bowiem są one całkowicie kompatybilne.

Podsumowując, Guitar Hero III: Legends of Rock jest z pewnością grą wartą zachodu dla wszystkich graczy. Z pewnością nie trzeba jej również rekomendować zagorzałym fanom rocka.

Zobacz także:

Guitar Hero 3 na Wii sprzedane za 9,100 dolarów

Aerosmith pracuje przy Guitar Hero IV?

Kolejne gwiazdy w Guitar Hero III

Guitar Hero III na Maka - 10 grudnia