Najlepsze gry 2007 roku

6 - Mass Effect

Miejsce szóste na naszej liście okupuje Mass Effect, czyli najnowszy tytuł wyprodukowany przez BioWare. Gra RPG/RTS miała swoją premierę 26 listopada i od razu zjednała sobie większość fanów gatunku.

Akcja Mass Effect rozpoczyna się w roku 2183, kiedy to ludzie zmuszeni są stanąć do walki z obcymi cywilizacjami. Stawka jest wysoka - dalsza egzystencja gatunku ludzkiego oraz władza we wszechświecie. Gracz wciela się w rolę komandora Sheparda, zadeklarowanego "obrońcę pokoju". To właśnie on, wraz z całą swoją drużyną, musi stawić czoła wrogom rasy ludzkiej.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

Mass Effect

Twórcy Baldur's Gate oraz Neverwinter Nights stanęli na wysokości zadania. Bardzo dobrze przemyślana fabuła, dobra grafika oraz ciekawa akcja to tylko niektóre z plusów gry.

Oprócz tego, programiści z BioWare, zafundowali nam rozbudowany system kontroli członków drużyny. Gracz, jako lider, może dowodzić każdym swoim podkomendnym z osobna. Żołnierze gromadzą też punkty doświadczenia i w miarę upływu czasu stają się coraz silniejsi.

Jednym z minusów (choć rzecz jasna niektórzy będą innego zdania) tytułu jest fakt, że gra ukazała się jedynie na Xboxa 360. W prasie co prawda pojawiają się co jakiś czas informacje o planowanym wydaniu dzieła również na PC, jednak do tej pory ani Microsoft, ani BioWare nie potwierdziły tych plotek.

Cóż, na jedną platformę czy na więcej, Mass Effect jest niezaprzeczalnie jednym z lepszych tytułów jakie ukazały się w tym roku. Dodatkowo atmosferę podgrzewa fakt, że według zapowiedzi Microsoftu dzieło to jest dopiero pierwszą z trzech planowanych części. Brzmi świetnie prawda?

Zobacz także:

Mass Effect zakazana w Singapurze

Mass Effect pod koniec listopada