Najlepsze gry 2007 roku

5 - Wiedźmin

Wiedźmin stał się hitem na długo przed tym zanim ostatecznie trafił na rynek. Przesądziło o tym kilka istotnych faktów. Przede wszystkim gra osadzona została w oryginalnym świecie fantasy autorstwa popularnego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Po drugie, stworzeniem projektu zajęło się zupełnie nowe studio - CD Projekt RED. Na koniec ostatni smaczek, czyli globalna kampania reklamowa, która promuje Wiedźmina na wszystkich frontach.

Wiedźmin całkowicie spełnia oczekiwania fanów. Gra mimo sporej ilości klasycznego hack&slash znakomicie wpisuje się w charakter RPGów. Rozbudowana, pełna niejasności i zwrotów akcji fabuła, baśniowy klimat i złożone dialogi sprawiają, że miłośnicy tego typu rozrywki powinni być zachwyceni.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

Oczywiście jak na Wiedźmina przystało, w grze nie brak również porządnej siekaniny. Geralt ze swoimi trzema stylami walki, znakami magicznymi i eliksirami robi prawdziwą rzeź wśród wrogów. Na szczęście walka nie sprowadza się tylko do bezmyślnego szybkiego klikania na każdym z wrogów. System został zaprojektowany tak aby użytkownik cały czas miał co robić ale mógł również swobodnie podziwiać wiedźmińskie sztuczki.

Wiedźmin zajął 5 miejsce na liście z prostego powodu - jest to bez wątpienia najlepszy RPG jaki ukazał się w tym roku. Argumenty? Zapraszam do naszej recenzji.

Zobacz także:

Wiedźmin od kuchni. Tajemnice projektu i wywiad z twórcami

Wiedźmin wśród 10 najlepszych gier PC według GameSpy.

DEMO:

Demo Wiedźmina do pobrania!