Najlepsze gry 2007 roku

4 - World of Warcraft: The Burning Crusade

Czwartym miejscem postanowiliśmy uhonorować wydane na początku tego roku rozszerzenie The Burning Crusade. Przyznajemy, że decyzja była w tym wypadku jednogłośna (a jakżeby inaczej skoro cała ekipa GameStara spędza wieczory w Outlandzie i na TeamSpeaku? - redakcja).

Dlaczego rozszerzenie zajęło tak wysokie miejsce na liście? Cóż, głównym powodem jest to, że Burning Crusade zamiast zanudzić graczy na śmierć i zniechęcić do WoW-a, wręcz przeciwnie, dramatycznie zwiększyło średni czas jaki gracz spędza przed monitorem.

Zobacz również:

  • BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję
Najlepsze gry 2007 roku

World of Warcraft: The Burning Crusade

Inną sprawą jest napływ nowych użytkowników. Tu statystyki mówią same za siebie. Przypomnijmy, że właśnie po wydaniu World of Warcraft: The Burning Crusade, liczba graczy przekroczyła 10 milionów (sic!). Konia z rzędem temu, kto wskaże nam inną produkcję 3D z wysokimi miesięcznymi opłatami, która jest w stanie po latach osiągnąć taki sukces.

Sam dodatek wprowadził do świata World of Warcraft sporo nowości. Przede wszystkim, pojawiły się nowe rasy. Od teraz do Sojuszu dołączyli dzielni Draenei, a po stronie Hordy opowiedziały się szukające zemsty Krwawe Elfy. Wraz z nimi, w grze znalazły się nowe miasta, questy i NPC rozsiani po całym świecie.

Oprócz tego podniesiono o 10 poziomów dotychczasowy maksymalny poziom doświadczenia postaci. Aby umożliwić zdobywanie doświadczenia i epickich przedmiotów dla wysokopoziomowych graczy, udostępniono również nowy kontynent, Outland. Tam, daleko od świata Azeroth, czeka na wszystkich niezapomniana przygoda i zmagania z zupełnie nowymi stworzeniami. Latające mounty pomagają natomiast przemieścić się po tym świecie szybciej. Pomimo dużych wątpliwości, dobrze wyszła grze zmiana pozwalająca na wcielenie się w niedostępne wcześniej dla obu stron klasy (Szaman w Sojuszu, Paladyn w Hordzie).

Zainstalowanie rozszerzenia i wejście do Outlandu jest bodajże największym błędem jaki może popełnić każdy gracz World of Warcraft. Niestety (dla naszego zdrowia) popełniliśmy go w redakcji. Efekt? Opisy "WTB GF in RL" na Gadu - Gadu* (rozszerzenie skrótu na końcu tekstu - redakcja).

Przestrzegamy! Nie grajcie w tego najlepszego na świecie MMORPG-a! On jest po prostu zbyt niesamowity...

Zobacz także:

Pierwszy 70 level w Burning Crusade

Ściągnij Burning Crusade z sieci

2.4 miliony World of Warcraft: Burning Crusade w 24 godziny

Już 3,5 miliona nabywców WoW: The Burning Crusade!