Najlepsze gry 2007 roku

Końcówka roku to zawsze najlepszy czas na przemyślenia i podsumowania, również w branży gier komputerowych. Redakcji GameStara także udzielił się ten noworoczny nastrój. Na kilka dni przed sylwestrem postanowiliśmy prześwietlić najciekawsze gry wydane w 2007. Efekt? Specjalnie dla Was wyłoniliśmy absolutne hiciory, perełki wśród setek świetnych tytułów. Zapraszamy do naszego zestawienia 10 Najlepszych Gier Roku 2007! Emocji na pewno nie zabraknie...

10 - Halo 3

Zestawienie otworzymy shooterem z konsoli Xbox 360 - Halo 3. Europejska (w tym również polska) premiera tytułu miała miejsce 26 września. Bardzo szybko okazało się, że Halo 3 jest absolutnym hitem. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia od dnia premiery sprzedano ponad 2,5 miliona pudełek z grą. Jest to absolutny rekord jeśli chodzi o tytuły wydane na konsole.

Akcja Halo 3 rozpoczyna się w afrykańskiej dżungli. Gracze mają do dyspozycji szeroki wachlarz broni oraz pojazdów. W naszym posiadaniu znaleźć się mogą znane już poprzednich części Wraithy oraz Ghosty. Z nowych pojazdów można wymienić chociażby Horneta czy przypominającego motocykl Choppera.

Zobacz również:

  • Kolekcja Bioshock za darmo! Sprawdź, jak odebrać gry
Najlepsze gry 2007 roku

Halo 3

Głównym plusem gry jest świetny multiplayer. Seria Halo od dawna znana była z dopracowanego trybu rozgrywki dla wielu graczy. Najnowsza część nie zawiodła - multiplayer w Halo 3 jest dynamiczny, widowiskowy i co najważniejsze - diabelnie wciągający.

W grze oczywiście istnieje możliwość zabawy w pojedynkę. Opcja ta została jednak potraktowana po macoszemu i służy głównie jako rozgrzewka przed trybem multi.

Pomimo, iż gra odniosła niesamowity sukces marketingowy, w naszym zestawieniu zajmuje dopiero dziesiątą pozycję. Przyczyniło się do tego wiele drobnych zastrzeżeń, między innymi dotyczących pewnych niedoróbek grafiki. Ubogi i krótki tryb singleplayer też nie działa na korzyść dzieła Bungie Studios.

Niemniej jednak nie podlega dyskusji, że Halo 3 jest wyróżniającym się tytułem na rynku. Programiści z Bungie Studios wykonali kawał dobrej roboty, którą warto wypróbować i... Docenić.

Zobacz także:

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Halo 3 grą roku według magazynu TIME

Jack Thompson vs Halo 3

Opakowania do Halo 3 rysują płyty z grą

Halo 3 bije rekordy sprzedaży

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy Halo 3