Najlepsze gry 2010 - nominacje BAFTA bez niespodzianek

Prestiżowe nagrody BAFTA dla najlepszych gier 2010 roku zostaną wręczone 16 marca na ceremonii w Londynie. Podano listę gier nominowanych w 16 kategoriach. Nie ma wśród nich praktycznie żadnych niespodzianek. Z jednym wyjątkiem, nie zostały zauważone żadne gry twórców niezależnych.

15 lutego ogłoszono listę produkcji nominowanych do nagród BAFTA dla najlepszych gier 2010 r. Pojawiły się wśród nich 44 tytuły gier, nominowanych w 16 różnych kategoriach. W jednej z kategorii głosować będą mogli sami gracze.

W zasadzie pośród nominowanych gier nie ma niespodzianek. Są wśród nich głównie wielkobudżetowe i głośne tytuły, takie jak: Assassin's Creed Brotherhood, Call of Duty: Black Ops i Heavy Rain z siedmioma nominacjami oraz Mass Effect 2 z sześcioma i Super Mario Galaxy 2 z pięcioma nominacjami.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • Assassin's Creed Mirage - premiera, trailer, przedsprzedaż. Wszystko, co wiemy o grze

Spośród niskobudżetowych gier niezależnych (tzw. gry indie) nie zauważono prawie żadnego tytułu. Na liście nominowanych nie znajdziemy gry Amnesia: The Dark Descent, ani też Recettear: An Item Shop's Tale, które były jednymi z ciekawszych gier tego typu w 2010 roku.

Jedynym reprezentantem gier indie wśród nominowanych jest Limbo. Gra została nominowana aż w pięciu kategoriach, w tym do miana najlepszej gry roku. Jest także nominowana w kategorii GAME Award, w której zwycięzca będzie wytypowany przez głosy graczy.

Rok 2010 przyniósł duży rozwój sektora gier niezależnych, które oferują graczom niskie ceny i świeże spojrzenie na zasady rządzące grami. Możliwe, że w przyszłym roku wśród nominowanych pojawi się więcej tytułów tego typu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: