Najlepsze gry dla dwojga na PC, PlayStation, Xbox i Switch. Nie tylko na walentynki

Szukacie gier do wspólnej zabawy przy jednej konsoli? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, przedstawiamy wam najlepsze gry z lokalną kooperacją, w które możecie obecnie zagrać na PC i konsolach PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Gry kooperacyjne

Choć rozgrywka solowa może sprawiać mnóstwo przyjemności, to tą zawsze lepiej dzielić z innymi - szczególnie w walentynki. Gier kooperacyjnych co prawda nam nie brakuje, jednak już znacznie gorzej jest z produkcjami oferującymi tryb lokalnej współpracy. Jeszcze dwie dekady temu „kanapowe granie” było standardem. Dziś nie występuje już tak często bowiem twórcy gier chętniej implementują i wykorzystują tryby sieciowe. Na szczęście wciąż są deweloperzy, dla których tryb lokalnej współpracy jest nieodzownym elementem ich produkcji.

Najlepsze gry dla dwojga na PC, PlayStation, Xbox i Switch

Jeśli myśleliście, że domeną gier „kanapowych” są konsole, to jesteście w błędzie. Obecnie PC-ty nie wypadają na tym tle gorzej, choć trzeba przyznać, że - szczególnie Nintendo, upodobało sobie produkcje z trybem lokalnej kooperacji. Na szczęście dla nas – graczy, praktycznie na każdej współczesnej platformie znajdziemy całe mnóstwo gier umożliwiająca nam wspólną zabawę z najbliższymi.

Zobacz również:

  • Czy w Hogwarts Legacy będzie kooperacja i multiplayer?
  • Jak efektywnie pracować i zarządzać zdalnie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Jeśli właśnie poszukujecie ciekawej gry do wspólnej zabawy, to przygotowaliśmy dla was krótką listę produkcji, w które warto, a nawet trzeba zagrać. Zanim przejdziemy do najważniejszego, to warto podkreślić, że celowo pominęliśmy gry sportowe i wyścigowe, które z reguły domyślnie posiadają tryb lokalnej kooperacji i skupiliśmy się na mniej oczywistych wyborach.

Najlepsze gry z lokalną kooperacją


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: