Najlepsze gry freeware - dodaj coś od siebie!

Jakie tytuły umieściłbyś na liście najlepszych gier za darmo? Proponujemy m.in. Americas Army, Project Ignis i Unknown Horizons. Liczymy na więcej.

Project Ignis

Jeszcze w grudniu 2010 roku na Forum IDG.pl rozpoczęliśmy poszukiwania najlepszych gier freeware dostępnych w Sieci. Nie chcieliśmy ich dzielić - mogły to być nowe udostępniane bezpłatnie, stare gry wypuszczone za darmo przez producentów i gry przeglądarkowe (w tym: social games z Facebooka i NK). Okazało się, że temat chwycił i do dziś pojawiają się w nim ciekawe propozycje. Króciutko opiszemy najlepsze z nich. Co ważniejsze, zapraszamy was do powiększania TOP-listy na forum lub w komentarzach!

Americas Army | informacje o grze

Gra współfinansowana przez wojsko amerykańskie. Jest ceniona wśród fanów gier FPS za wysoki realizm i ciekawe mapy. Korzysta z silnika Unreal, a pierwotnie miała służyć jako zachęta dla potencjalnych rekrutów U.S. ARMY. (dodał: greg_roger)

Project Ignis | informacje o grze

Kosmiczna strzelanina, która wygląda lepiej nawet niż jej płatna konkurencja. To jedna z wielu gier typu shoot'em up (shmup), które tak bardzo wciągają nas od kilkudziesięciu lat. Zachwyca dynamiczną rozgrywką i możliwościami rozbudowy naszego statku. (dodał: kimasz)

Warzone 2100 | informacje o grze

- Bardzo dobra strategia. Dawno temu wydana na PSX i PC. Od dłuższego czasu jest to projekt rozwijany w ramach OpenSource. Stylistyka gry znacznie się różni od tej z C&C. Polecam! - tak opisał Warzone 2100 użytkownik o nicku: greg_roger. Jeśli znacie tę grę, to wiecie... Jeśli nie: SPRÓBUJCIE!

BMW M3 Challenge | informacje o grze

Darmowa gra samochodowa, w której użytkownicy będą mogli zasiąść za kierownicą słynnego BMW M3. Autorzy postawili głównie na tryb multiplayer. To promocyjna gra wydana w związku z premierą nowego auta BMW. Warto pograć. (dodał: kal-el)

OpenArena | informacje o grze

Stworzona na podstawie Quake 3 strzelanina, w której podobnie jak w oryginale, użytkownicy łapią za karabiny i strzelają do siebie. Aplikacja ma do zaoferowania graczom lepsze boty, niż te które zostały umieszczone w oryginale. Ponadto dostępnych jest dużo więcej map w najróżniejszych trybach. (dodał: intervojager)

Bridge Base Online | informacje o grze

Największy serwis internetowy oferujący darmową możliwość gry w brydża online. Gra przeglądarkowa lubiana m.in. w polskim środowisku brydżystów. Z pomocą serwisu organizowano turnieje, w których komentatorami przy mikrofonie byli choćby Janusz Korwin-Mikke i Fulvio Fantoni. (dodał: niezaradny)

Unknown Horizons | informacje o grze

Strategia czasu rzeczywistego 2D, która kładzie szczególny nacisk na gospodarkę i rozwój miast. Nawiązuje do słynnej serii gier RTS - Anno. Pozwala na rozszerzanie swoich małych osad, tworząc z nich bogate i silne imperium. Wydana na licencji GNU. (dodał: kimasz)

Czekamy na TWOJE propozycje!