Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

Oto aplikacje i gry, dzięki którym poprawisz pamięć i koncentrację.


Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

pexels.com

Czy znowu wydaje Ci się, że o czymś zapomniałeś? Nie możesz skupić się na kolejnym zadaniu w szkole lub w pracy? W wolnej chwili spróbuj rozwiązać łamigłówkę.

Gry i aplikacje, które wzmocnią Twój mózg

Zagadki logiczne pozytywnie wpływają na nasz mózg, angażując do pracy jego obie półkule. W trakcie kreatywnych ćwiczeń, połączenia między Twoimi komórkami mózgowymi zostają wzmocnione, poprawia się Twoja pamięć krótkotrwała, a Ty jesteś w lepszym nastroju. Jak to możliwe? Łamigłówki obniżają poziom stresu, kiedy skupiamy się na jednym zadaniu, a reszta naszego mózgu może odpocząć.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone'a i iPada. Nauka i zabawa na wyciągnięcie ręki
  • Prince of Persia powraca! Zobacz trailer The Lost Crown

Aplikacje logiczne to jedne z najpopularniejszych gatunków gier mobilnych na świecie. Lepsza pamięć, umiejętność myślenia abstrakcyjnego, podzielność uwagi i wiele innych — to korzyści, która może przynieść chwila takiej rozrywki. W Google Play znajdziesz mnóstwo tytułów, które wzmocnią Twój mózg podczas zabawy. Oto niektóre z nich.

Lumosity

Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

Lumosity

Lumosity to gra ćwicząca pamięć i koncentrację. Jest jedną z najpopularniejszych logicznych gier mobilnych. Oferuje indywidualny program treningowy oparty na wynikach użytkownika, a gry stworzone są przez zespół naukowców. Mamy tu kognitywne i neuropsychologiczne zadania ćwiczące podstawowe umiejętności poznawcze. Aplikacja jest darmowa, choć rozszerzone funkcje są już płatne.

Kliknij tutaj, aby przejść do Lumosity.

NeuroNation

Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

NeuroNation

NeuroNation skutecznie usprawnia funkcjonowanie umysłu, wzmacnia pamięć, koncentrację i zauważalnie zmniejsza stres. Także ta aplikacja zawiera program treningowy, który przeprowadza analizę naszych wyników i potencjału. Do wykonywania zadań może zmotywować Cię także możliwość rywalizacji z przyjaciółmi. Gra pokazuje aktualne postępy i pozwala porównywać je z wynikami wirtualnych znajomych. Tytuł otrzymał nawet nagrodę w dziedzinie zdrowia za profilaktykę cyfrową.

Kliknij tutaj, aby przejść do NeuroNation.

Elevate

Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

Elevate

Elevate to spersonalizowany trening mózgu i codzienne zadania, które pozytywnie wpływają na logiczne myślenie. Możemy śledzić swoje postępy, a poziom trudności będzie zwiększał się wraz z poziomem wydajności naszego rozumu. Aplikacja oferuje ponad 30 zabawnych i szybkich gier kognitywnych oraz koncentracyjnych, które są idealne podczas przerwy na drugie śniadanie czy w trakcie oczekiwania na autobus.

Kliknij tutaj, aby przejść do Elevate.

Peak

Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

Peak

Peak została zaprojektowana przez neuronaukowców i zawiera zestaw gier umysłowych mających na celu poprawić naszą pamięć, koncentrację czy umiejętność logicznego myślenia. Atutami tej aplikacji jest możliwość używania jej także w trybie offline oraz przyjemny dla oczu design. Choć gra zawiera reklamy i mikropłatności, jest darmowa i wymaga dosłownie 15 minut ćwiczeń dziennie.

Kliknij tutaj, aby przejść do Peak.

CogniFit

Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

CogniFit

CogniFit jest interaktywną aplikacją stymulującą umiejętności poznawcze przez spersonalizowany trening. Możesz porównywać w niej swoje wyniki z resztą globalnej populacji i korzystać z gier zręcznościowych czy edukacyjnych, przeznaczonych także dla dzieci od siódmego roku życia. To rozrywka dla każdego użytkownika, która dostosowuje poziom trudności do naszych postępów i zapewnia interaktywne wrażenia. Aplikacja jest tworzona przez ekspertów i naukowców.

Kliknij tutaj, aby przejść do CogniFit.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: