Najlepsze gry, w których spotkasz zombie

Żywe trupy od dawna pojawiają się w grach wideo. Zobacz, najciekawsze naszym zdaniem gry, w którym możemy na swojej drodze spotkać zombie.

Najlepsze gry z zombie (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Zombie są obecne w książkach, komiksach, filmach i grach od bardzo dawno. Można pokusić się o stwierdzenie, że są jednym z symboli popkultury. Obok tego zjawiska nie mogliśmy przejść obojętnie i przedstawiamy kilka, naszym zdaniem najlepszych gier, w których możemy natrafić na żywe trupy.

Dying Light

W Dying Light wcielamy się w postać Kyle'a Crane'a, który trafia do fikcyjnego miasta Harram. Ludność zaraziła się tajemniczym wirusem, który zmienił większość mieszkańców w zombie. Świat gry przemierzamy bardzo szybko, korzystając z parkourowych umiejętności głównego bohatera. Walczymy przede wszystkim bronią białą, którą możemy przerabiać i ulepszać. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj cykl dnia i nocy. W promieniach słońca łatwiej nam eksplorować miasto, ponieważ to po zmroku, uaktywniają się groźne, zmutowane żywe trupy. Do podstawowej wersji gry zostały wydane dwa dodatki fabularne, The Following oraz Hellraid.

Zobacz również:

  • Dead Island 2 – recenzja. Idźcie i kupujcie to wszyscy. Coraz mniej jest takich gier na rynku
  • Polski hit w Epic Games Store za darmo! Jak odebrać Dying Light?

Dead Island

Zanim powstał Dying Light, Polacy z Techlandu wypuścili na świat Dead Island. W tej grze trafiamy na rajską wyspę, która została opanowana przez żywe trupy. Naszym głównym celem jest walka z zombie i próba wydostania się z pułapki. Nasz bohater przyjechał tutaj na wakacje, więc ciężko jest znaleźć sensowną broń. W obronie własnej i innych członków grupy wykorzystamy wszystko to, co wpadnie nam w ręce - kije bilardowe, deski a nawet wiosła. Broń możemy ulepszać i modyfikować, tworząc na prawdę fantazyjne narzędzia zniszczenia.

Days Gone

Days Gone jest bardzo ciekawą produkcją, w której wcielamy się w postać, która nie chce za wszelką cenę stać się wielkim bohaterem ratującym ludzkość przed upadkiem. Pokierujemy tutaj facetem, dla którego przede wszystkim liczy się przetrwanie w bardzo niegościnnym środowisku. Tutaj nie tylko zombie czają się na nasze życie. Czasami może się wydawać, że to ludzie są groźniejsi od żywych trupów, robiąc wiele rzeczy świadomie. W końcu człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie. Otwarty świat gry będziemy przemierzać na motocyklu, pamiętając o częstym tankowaniu, ponieważ paliwo to rzecz, która w Days Gone kończy się bardzo szybko. Gra przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy.

Resident Evil 2 Remake

Zaraz obok Left 4 Dead, marka Resident Evil bardzo mocno kojarzy się z tematyką zombie. W 2019 roku na rynku zadebiutował pełnoprawny remake kultowej, drugiej części Residenta. Do Raccoon City, które zostało opanowane przez epidemię żywych trupów przybywa młody policjant Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield. Kobieta szuka w mieście zaginionego brata. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy wybranego przez nas bohatera, a decyzje te mają wpływ na rozwój fabuły. Resident Evil 2 Remake to tytuł, który trzeba znać.

The Last of Us

The Last of Us to doskonała historia, którą warto poznać zarówno przez wzgląd na świetną mechanikę rozgrywki, ale także patrząc na bardzo dobrze napisaną fabułę. Jest to jeden z tych tytułów, po którego ukończeniu historia na długo pozostaje w pamięci. The Last of Us opowiada o upadku cywilizacji, o trudnych relacjach międzyludzkich, gdzie społeczeństwo zostało postawione w trudnej, całkowicie nowej dla siebie sytuacji. Tematyka zombie jest tu środkiem wyrazu, jednak jest to tytuł, którego po prostu potrzebowaliśmy.

Dead Rising 4

Podobnie jak potrzebujemy produkcji pokroju Dead Rising 4. Efektowna, niczym nieskrępowana eliminacja zombiaków to coś, co na prawdę potrafi dać sporo frajdy i wciągnąć na długie godziny. Ponownie wcielimy się tutaj w rolę Franka Westa, znanego z pierwszej części gry, który kolejny raz trafia do centrum handlowego opanowanego przez żywe trupy. Musi przetrwać tutaj kilka dni do momentu, aż dotrze do niego pomoc. W międzyczasie naszym zadaniem (poza przeżyciem), będzie odkrycie, kto lub co stoi za ponownym wywołaniem zarazy.

Left 4 Dead

W wielu przypadkach, kiedy pomyślimy o grach z zombie w roli głównej, jako pierwszy na myśl przychodzi właśnie Left 4 Dead. Gra opiera się na bardzo popularnym schemacie. Groźny wirus wydostał się spod kontroli naukowców i zaatakował ludzkość, zmieniając ich w przedstawicieli rządnych mordu żywych trupów. Wcielamy się w jedną z ocalałych osób, które oparły się infekcji. Musimy wydostać się z pułapki wraz z innymi członkami grupy. Podstawą przetrwania jest kooperacja, sami raczej nie poradzimy sobie z napierającymi siłami wygłodniałych wrogów. W kupie siła.

Back 4 Blood

Twórcy Left 4 Dead po latach wrócili z kolejną odsłoną gry o zombie, która tym razem została zatytułowana Back 4 Blood. Schemat mamy podobny - zaraza zniszczyła cywilizację, całe miasta opanowane są przez rządne naszych mózgów zombie. Tym razem jednak nie wcielimy się w przypadkowe osoby, które walczą o przetrwanie, a w członków grupy nazywanej "czyścicielami". Od nas będzie zależało przetrwanie ludzkiego gatunku. Ponownie gra przeznaczona jest przede wszystkim do zabawy w kooperacji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać samemu, z towarzyszami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Diablo 2 Resurrected

Wiele osób może zdziwić pojawienie się Diablo 2 Resurrected w tym zestawieniu. Zombie nie odgrywają co prawda kluczowej roli w tej produkcji, jednak przemierzając świat gry na swojej drodze spotkamy hordy żywych trupów. Nieumarli rycerze, ghule i inne ożywione maszkary są tutaj na porządku dziennym. Możemy też wybrać do rozgrywki Nekromantę, który we własnych celach będzie ożywiał poległych przeciwników. Poza tym Diablo 2 Resurrected jest grą świetną i zasługuje na miejsce wśród tak zacnego grona tytułów, w których możemy spotkać żywe trupy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: