Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Przedstawiamy kilka najciekawszych, naszym zdaniem modów do Civilization 6, które całkowicie wciągną cię w wir rozgrywki.

Civilization 6

Civilization VI jest ogromną grą, która jest w stanie zapewnić świetną rozrywkę na wiele godzin. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby urozmaicić sobie zabawę za sprawą dodatkowej zawartości i usprawnień w postaci modyfikacji. Przedstawiamy kilka, naszym zdaniem najlepszych modów do Civilization VI, które odmienią twoją rozgrywkę.

YnAMP - Yet (not) Another Maps

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Yet (not) Another Maps (fot. Steam Workshop)

Pierwszą modyfikacją, na jaką warto zwrócić szczególną uwagę jest YnAMP - Yet (not) Another Maps. To narzędzie pozwala na tworzenie dużo większych map niż jest to możliwe w podstawowej wersji gry. Jeśli masz ochotę rozegrać długą, trudną i epicką kampanię, warto skorzystać z tego moda. Na takich rozmiarach mapy możemy ustawić nawet 50 cywilizacji, które będą ze sobą konkurować.

Zobacz również:

  • Civilization VII - kiedy premiera? Plotki, fakty i przecieki
  • Kupując ten zestaw Civilization VI zaoszczędzisz prawie 800 zł! Doskonała promocja na Steam

Passable Ice

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Passable Ice (fot. Steam Workshop)

Mapy w Civilization VI to tylko miasta, równiny, lasy i oceany? Niekoniecznie. Dzięki Passable Ice jednostki wodne mogą natknąć się na pozostałości po lodowcu. Każda płytka lodu kosztuje dodatkowe 3 ruchy do przejścia. Modyfikacja wprowadza nowe, ciekawe utrudnienie.

The Witcher: Kaedwen

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

The Witcher: Kaedwen (fot. Steam Worshop)

The Witcher: Kaedwen to pierwsza modyfikacja ze świata Wiedźmina, która wprowadza Kaedwen jako grywalną frakcję pod wodzą króla Hanselta. Mod dodaje Ligę z Hendfords. Jest to religijne miasto-państwo. Poddając się mu możemy otrzymać nowy surowiec - Złote Smocze Łuski.

The Witcher: Temeeria

civ_6_temeria

The Witcher: Temeria (fot. Steam Workshop)

Temeria to kolejna grywalna frakcja ze świata Wiedźmina, która trafiła do Civilization 6. Możemy wcielić się w rolę króla Foltesta i wraz ze swoimi wojskami przejąć władzę w Temerii.

The Witcher: Aedirn

aedirn

The Witcher: Aedirn (fot. Steam Workshop)

Mało wam świata Wiedźmina w Civilization 6? Aedirn jest kolejną grywalną frakcją. Tym razem wcielimy się w postać Demavenda III i naszym zadaniem będzie zapanowanie nad Kontynentem.

The Witcher: Nilfgard

nilfgard

The Witcher: Nilfgard (fot. Steam Workshop)

Do grona wcześniejszych modyfikacji rodem ze świata Wiedźmina dołączyła kolejna grywalna frakcja - Nilfgard. Imperium dowodzą Emhyr var Emreis oraz Jan Calveit. Do dyspozycji dostajemy także pięć miast-państw: Metinna, Maecht, Gemmera, Vicovaro oraz Tussaint.

Civilopedia

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Civilopedia (fot. Nexus Mods)

Civilopedia to miejsce, w którym możemy znaleźć mnóstwo przydatnych informacji na temat gry, świata, frakcji, poszczególnych narodów i czego sobie tylko zażyczymy. Modyfikacja wprowadza dostęp do Civilipedii przez menu główne. W tym momencie jeśli chcemy na szybko coś sprawdzić, wystarczy, że uruchomimy główny widok gry.

Religion Expanded

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Religion Expanded (fot. Steam Workshop)

Modyfikacja Religion Expanded dodaje do gry ponad 40 nowych wierzeń. Co więcej, otrzymujemy także dostęp do całkowicie nowych budynków religijnych. Dzięki temu religia w Civilization 6 ma jeszcze większe znaczenie.

More Builds per Builder

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

More Builds per Builder (fot. Nexus Mods)

Dzięki modyfikacji More Builds per Builder nasi budowniczowie mogą wznieść więcej budowli, zanim staną się bezużyteczni.

Rest Reminder

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Rest Reminder (fot. Steam Workshop)

Zdarzyło ci się czasem przesadzić z długością grania? Twórca modyfikacji Rest Reminder przychodzi z pomocą. Narzędzie przypomni o konieczności zrobienia sobie przerwy po określonym czasie (sami możemy ustawić limit). Jak sam autor napisał, przyczyną stworzenia modyfikacji było omdlenie gracza, który spędził 7 godzin przed ekranem bez przerwy.

Wait It's All South America

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Wait It's All South America (fot. Steam Workshop)

Wait It's All South America to ciekawa i zabawna modyfikacja, która sprawia, że wszystkie kontynenty w świecie gry mają kształt Ameryki Południowej.

Saph's Antarctica No Ice

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Saph's Antarctica No Ice (fot. Steam Workshop)

Saph's Antarctica No Ice to modyfikacja, która wprowadza do gry nową zawartość. Autor opisuje ją w następujący sposób: "Po ekstremalnym globalnym ociepleniu, intensywnym dryfowaniu kontynentów i wojnie termojądrowej, która zniszczyła wszystkie inne kontynenty i wysłała ludzkość z powrotem do epoki kamienia, Antarktyda stopiła się, a jej klimat całkowicie zwariował!". Brzmi jak kawał ciekawej historii.

Diplomatic Total

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

Diplomatic Total (fot. Nexus Mods)

Dyplomacja jest niezwykle ważnym elementem rozgrywki w Civilization VI. Niestety ta mechanika jest także dość mocno skomplikowana. Mod Diplomatic Total wprowadza zmiany, które sprawiają, że poruszanie się po tym obszarze gry jest dużo bardziej przyjazne i zrozumiałe.

TSL Northern Europe

Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

TSL Northern Europe (fot. Steam Workshop)

Modyfikacja TSL Northern Europe wprowadza bardzo szczegółową mapę Europy Północnej. Podobnie jak w rzeczywistości, ten region jest usiany wieloma pasmami górskimi oraz nierównym terenem. W tym regionie dostępne są następujące grywalne nacje: Anglia, Szkocja, Holandia, Szwecja, Niemcy, Rosja, Polska.

Zobacz także: Minecraft - najlepsze mody, bez których nie warto grać