Najlepsze na Macworld Expo - 12 wyróżnień

Nasi koledzy z amerykańskiego magazynu Macworld opublikowali kolejną edycję wyróżnień "Best of Show Awards", dla produktów, które zostały pokazane na wystawie Macworld Expo w San Francisco w dniach 10 - 14 stycznia 2005 i wzbudziły wyjątkowe zainteresowanie.

W najnowszej edycji "Best of Show Awards" magazyn Macworld zdezycował się wyróżnić 12 następujących produktów:

iPod Shuffle - najnowsza, uproszczona wersja odtwarzacza iPod firmy Apple, wyposażonego w pamięć flash o pojemności 512 MB (99 USD) lub 1 GB (149 USD). Więcej o samym iPodzie Shuffle można przeczytać w materiale "Mac mini za 499 USD, iPod Shuffle za 99 USD".

Mac mini - miniaturowy komputer typu 'barebone' firmy Apple, sprzedawany bez monitora, klawiatury oraz myszy. Jest on najtańszy w dotychczasowej ofercie, kosztuje bowiem 499 USD. Dostępny będzie w dwóch wersjach o lekko zmienionej konfiguracji. Więcej na ten temat w materiale: "Mac mini za 499 USD, iPod Shuffle za 99 USD".

Phaser EX7750 - kolorowa drukarka laserowa firmy Xerox, z opcją pracy w sieci, przeznaczona dla profesjonalistów zajmujących się grafiką komputerową. Oferta cenowa na te urządzenia zaczyna się od 17 899 USD.

NaviPlay - bezprzewodowe słuchawki firmy TEN Technology, współpracujące z odtwarzaczem iPod w technologii Bluetooth. Koszt tego rozwiązania to 199 USD.

SmartDeck - adapter firmy Griffin Technology, który pozwala wpiąć odtwarzacz iPod do samochodowego magnetofonu kasetowego. Dzięki specjalnej technologii możliwe jest kontrolowanie odtwarzacza z poziomu systemu sterowania zestawem audio w samochodzie. Cenę adaptera ustalono na 24,99 USD.

Popcorn - program firmy Roxio do kopiowania niezabezpieczonych nośników DVD, z obsługą krążków dwuwarstwowych oraz możliwością konwersji płyt o pojemności 8,5 GB na standardowe DVD-R o pojemności 4,7 GB. Cena aplikacji to 49,95 USD.

ATI Radeon X800 XT Mac Edition - karta graficzna firmy ATI Technologies, wyposażona w 256 MB pamięci VRAM i zdolna do jednoczesnej obsługi 30-calowego monitora Apple Cinema Display HD oraz innego, starszego wyświetlacza.

Close Combat: First to Fight - realistyczna strzelanina typu FPS, odwzorowująca taktykę stosowaną przez amerykańskich żołnierzy Marines. Ceny gry, którą wydać ma MacSoft jeszcze nie ustalono.

TextWrangler 2.0 - darmowa aktualizacja dla edytora tekstu firmy Bare Bones Software.

Transmit 3 - klient FTP firmy Panic, oferujący nowy widok kolumnowy. Cenę programu ustalono na 24,95 USD.

Elektron - oprogramowanie firmy Corriente Networks, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych. Rozwiązanie to kosztuje 299,99 USD.

Solio - zasilana energią słoneczną ładowarka do baterii odtwarzacza iPod oraz innych urządzeń przenośnych. Produkt firmy Better Energy Systems kosztuje 119 USD.


Zobacz również