Najlepsze pakiety Total Security


Norton 360 4.0

Najlepsze pakiety Total Security

Mechanizm tworzenia kopii zapasowej na dysku lub w chmurze to obecnie standard wśród testowanych programów.

Pakiet Nortona 360 był jednym z pierwszych tego typu na rynku. Podobnie jak cała linia nowych produktów Symanteca, także Norton 360 w wersji 4.0 instaluje się błyskawicznie, a w trakcie działania nie wpływa na spowolnienie działania systemu operacyjnego. Program bardzo poprawia bezpieczeństwo przeglądania Internetu. Po integracji z przeglądarką internetową oferuje możliwość bezpiecznego przechowywania haseł w sejfie tożsamości, wyświetla informacje na temat reputacji stron WWW, a także skanuje pobierane pliki zanim jeszcze mogłyby stanowić zagrożenie dla komputera (za tą ostatnią opcję odpowiada technologia Norton Download Insight). Moduł ochrony tożsamości chroni także przed nieprzemyślanym podaniem na stronie poufnych danych osobowych, jak numer karty kredytowej lub prywatny numer telefonu.

W tak rozbudowanym pakiecie nie mogło także zabraknąć usługi przechowywania kopii zapasowych online. Na starcie otrzymujesz 2 GB miejsca na serwerach producenta, które da się za dopłatą zwiększyć do 25 GB. Możliwości programu da się jeszcze bardziej rozbudować, instalując bezpłatny dodatek Norton Add-on Pack - zawiera on moduł kontroli rodzicielskiej, za pomocą którego zablokujesz dostęp do niepożądanych stron innym użytkownikom komputera.

Wielka szkoda, że w tym zalewie opcji zabrakło narzędzi do zarządzania danym na dysku, a w szczególności do szyfrowania i trwałego usuwania plików. Zamiast tego trzeba zadowolić się stosunkowo prostym modułem optymalizacji komputera.

Panda Global Protection 2010

Pakiet Pandy powstał wedle wypróbowanego przez konkurencję przepisu. Sprowadza się on do dodania do zwykłego pakietu Internet Security funkcji tworzenia kopii zapasowych online i narzędzi do optymalizacji systemu. Program wyróżnia się aż 5 GB przestrzeni dyskowej udostępnionej przez producenta na potrzeby przechowywania kopii zapasowych, ale nie oferuje tak rozbudowanych opcji automatyzacji pracy, jak inne pakiety. Także opcje optymalizacji wydajności sprowadzają się tylko do defragmentacji dysku i porządkowania plików systemowych.

Wszystkie inne funkcje, takie jak ochrona rodzicielska czy ochrona tożsamości były już dostępne w wersji Internet Security, chociaż trudno oprzeć się wrażeniu, że niektóre z tych ustawień mogłyby być bardziej rozbudowane. Zabrakło także narzędzi do kasowania plików i szyfrowania danych.

Trend Micro Internet Security Pro 2010

Programy antywirusowe japońskiej firmy Trend Micro są wciąż mało znane wśród polskich konsumentów. Tym bardziej warto bliżej przyjrzeć się pakietowi Trend Micro Internet Security Pro. Producent wyposażył go w funkcje odpowiedzialne za kontrolę rodzicielską, ochronę tożsamości i zestaw podstawowych narzędzi do optymalizacji wydajności systemu. Cieszy możliwość tworzenia zaszyfrowanych kontenerów danych, zabrakło jednak opcji tworzenia kopii zapasowych, nawet w najprostszym wariancie offline. Dużą wadą programu jest również brak polskiej wersji językowej.

ZoneAlarm Extreme Security

Najlepsze pakiety Total Security

Dzięki sejfowi tożsamości wbudowanemu w program ZoneAlarm Extreme Security uchronisz się przed wyciekiem poufnych informacji, jak prywatny adres e-mail lub numer karty kredytowej.

Marka ZoneAlarm znana jest głównie z popularnego firewalla. Jednak rozbudowany pakiet ZoneAlarm Extreme Security znacznie przewyższa możliwościami zwykłe rozwiązania typu Internet Security. Otrzymujesz do dyspozycji narzędzia do sprawowania kontroli rodzicielskiej, ochrony tożsamości oraz przyśpieszania systemu. Nie mogło zabraknąć także obowiązkowej usługi przechowywania kopii zapasowych online - masz do dyspozycji 2 GB. Dostępne jest także narzędzie do szyfrowania plików. Producent pryzgotował także dodatek ForceField do przeglądarki internetowej, który chroni przed niebezpiecznymi stronami WWW, a także pozwala na uruchomienie trybu bezpiecznego przeglądania.

ZoneAlarm Extreme Security nie jest jednak pozbawiony wad. Program jest powolny w działaniu, nawet pomimo tego, że wiele z modułów jest uaktywnianych dopiero po pobraniu oraz instalacji dodatku ze strony producenta. Przeszkadza również brak polskiej wersji językowej.

Comodo Internet Security Complete i Norman Security Suite PRO

Na koniec zostawiliśmy dwa pakiety, którym bliżej jednak do tradycyjnych rozwiązań Internet Security, niż do wszechstronnych Total Security. Pierwszy z nich to Comodo Internet Security Complete. Firma Comodo słynie z bezpłatnych wersji swoich programów, w tym z cieszącego się ogromną popularnością Comodo Internet Security. Wydanie komercyjnej wersji Complete jest pierwszą próbą podjęcia rywalizacji ze starszą konkurencją.

Poza obecnością usługi kopii zapasowej online o pojemności 2 GB trudno tu jednak znaleźć inne zaawansowane moduły obecne w programach Kasperskiego lub Symanteca. Jeszcze gorzej na tym tle wypadł Norman Security Suite PRO, który od wersji podstawowej różni się głównie obecnością narzędzia do usuwania historii aktywności użytkownika na danym komputerze.

Bezpieczeństwo podane na talerzu

I chociaż nie da się zaprzeczyć, że żadne z tych funkcji nie są rewolucyjne, a w dodatku dałoby się je zastąpić bezpłatnymi odpowiednikami, trzeba docenić starania producentów oprogramowania, aby użytkownik otrzymał wszystko podane na talerzu, w bardzo przystępnej postaci. Często tylko w ten sposób można nakłonić go do tego, aby zaczął dbać o swoje bezpieczeństwo w Sieci.

Najlepsze pakiety Total Security

Porównanie topowych pakietów zabezpieczających