Najlepsze plug-iny 3D


Human IK

Najlepsze plug-iny 3D

Human IK

Wiele osób twierdzi, że Character Studio firmy Discreet jest najlepszym narzędziem w swojej klasie, dobrze więc wiedzieć, że Human IK jest jego poważnym konkurentem. Zawiera mnóstwo narzędzi do animowania trójwymiarowych postaci. Po paru minutach pracy będą one już chodzić, biegać itp. Human IK zawiera także funkcję BodyGenerator, która umożliwia szybkie stworzenie szkieletu człowieka.

Ważną jego zaletą jest możliwość integracji z MAXscript, dzięki czemu wszystkie narzędzia można szybko dostosować do potrzeb projektu. Plug-in może też pracować w połączeniu z Character Studio i jest kompatybilny z kontrolerem 3DS Max dla animacji proceduralnej. To bardzo mocne narzędzie, które pozwoli się skupić na estetyce animacji.

Cena netto: 495 USD

Firma: Kaydara,http://www.kaydara.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

NATFX

Najlepsze plug-iny 3D

NATFX

Jeśli projekt jest bardzo "liściasty", NatFX pomoże połączyć teorię rozwoju roślin i drzew z grafiką w 3DS Max. Program naśladuje świat rzeczywisty - sadzimy wirtualne ziarno i ustawiamy parametry wzrostu (wiek, porę roku, rodzaj rośliny). W rezultacie otrzymujemy piękną, realistyczną trójwymiarową roślinę, którą możemy poddać animacji (powiewy wiatru, opadające liście). Z plug-inem dołączone jest 10 roślin, a za dodatkową opłatę producent oferuje ogromny ich wybór.

Ważną cechą są niskie wymagania co do ilości pamięci w komputerze, także przy włączonej funkcji wiernego odwzorowywania detali.

Dostępny też dla programu Maya.

Cena netto: od 990 USD

Firma: Bionatics,http://www.bionatics.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

RTRE

Najlepsze plug-iny 3D

RTRE

Rtre w połączeniu z 3DS Max umożliwia wizualizację w czasie rzeczywistym. Sceny 3D renderowane są jeszcze podczas pracy. Możliwe jest zrenderowanie ponad miliona wielokątów na teksturach w ciągu sekundy. Scena podglądowa, którą umieściliśmy na powyższej ilustracji, została zrenderowana w ciągu 30 milisekund. Podczas pracy nad większością scen praktycznie nie ma żadnych opóźnień.

Rtre to nawet więcej niż tylko akcelerator renderingu 3DS Max. Umożliwia stereoskopowy rendering 3D, a pliki.rtre mogą być wysyłane do klientów, którzy mogą je przeglądać w czasie rzeczywistym, bez konieczności posiadania kopii 3DS Max lub Rtre. Wśród innych funkcji wymienić należy wsparcie dla realistycznych scen bazowanych na fotografiach, także w 3DS Max 6.

Cena netto: 1099 GBP

Firma: Cubicspace,http://www.cubicspace.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Cinema 4D

Ozone 2

Najlepsze plug-iny 3D

Ozone 2

Plug-in Ozone firmy E-on Software umożliwia tworzenie zjawisk atmosferycznych w Cinema 4D - czyli ma funkcję, której zabrakło w tej aplikacji. Zawiera mnóstwo modułów, które współpracując dają interesujące, możliwe do konfigurowania zjawiska. I zamiast uzyskać je poprzez odpowiednie ustawienia źródła światła, Ozone tworzy niebo ustawiając pogodę i pory dnia.

Kontrolki umożliwiające uzyskanie realistycznych zjawisk atmosferycznych są szczegółowe, zawierają bowiem narzędzia do zarządzania zamgleniem, chmurami, otoczeniem itp. Chmury występują tu jako normalne obiekty w trójwymiarowej scenie, czego zresztą można się było spodziewać po firmie, która stworzyła Vue d'Sprit.

Początkującym użytkownikom oraz twórcom poszukującym możliwości szybkiego utworzenia zjawisk atmosferycznych Ozone oferuje 100 predefiniowanych zjawisk (takich, jak brzydka pogoda, wschód słońca, sceny nocne) oraz 100 kształtów chmur.

Oczywiście można obracać stworzonymi obiektami, dodawać ruchome rozmycia i efekty odbicia światła. Rendering może być dość wolny, szczególnie z włączonymi efektami przezroczystości i odbić. Wynika to z zaawansowania animacji i zmieniających się w czasie warunków atmosferycznych (ruch chmur, ściemnianie się nieba).

Ten plug-in jest bezcenny dla użytkowników Cinema 4D, szczególnie do scen na zewnątrz budynków. Dostępny także dla programu Lightwave.

Cena netto: 199 USD

Firma: E-On Software,http://www.e-onsoftware.com

Kontakt: On-line na stronie producenta