Najlepsze plug-iny 3D


BodyPaint 3D 2

Najlepsze plug-iny 3D

BodyPaint 3D 2

BodyPaint 3D jest autorstwa firmy Maxon, twórcy programu Cinema 4D. Plug-in BodyPaint 3D pozwala nakładać w czasie rzeczywistym tekstury na trójwymiarowe modele dzięki wbudowanej technice RayBrush, a także sprawuje kontrolę nad warstwami i filtrami, które można nałożyć maksymalnie na dziesięć kanałów i to jednym ruchem ręki.

Narzędzie Projection Painting umożliwia malowanie na złączeniach, także jednocześnie na kilku obiektach. Nowością w wersji 2. jest pełne wsparcie dla standardu OpenGL - kreator ułatwiający malowanie, łączenie warstw oraz narzędzia umożliwiające przekręcanie, wypalanie, wycieranie.

Dobrą wiadomością dla artystów korzystających z Photoshopa jest współpraca BodyPaint 3D 2 z filtrami Photoshopa (do wersji 5.5).

Cena netto: 603 EUR

Firma: Maxon,http://www.cinema4d.pl

Kontakt: IT Serwis,http://www.it-serwis.pl

RealFlow 2

Najlepsze plug-iny 3D

RealFlow 2

RealFlow 2 umożliwia tworzenie płynnych substancji. Dzięki systemowi bazującemu na tworzeniu cząsteczek można nim uzyskać wszystkie rodzaje cieczy i gazu, a nawet muł i lawę. Ten plug-in został kompletnie przebudowany w wersji 2. Wśród parametrów cieczy, które mogą być teraz ustawiane, są: gęstość, ciśnienie, lepkość i temperatura.

Siła animacji wykonywanej przez RealFlow 2 jest zaskakująca. Z łatwością oblicza ponad milion cząsteczek na średniej szybkości komputerze PC. Funkcja podglądu w niskiej rozdzielczości zdecydowanie przyspiesza pracę. Po osiągnięciu takich efektów, jak wiatr, stopniowego wpływania na siebie różnego rodzaju cieczy czy też odmiennych kształtów ich źródeł z łatwością dochodzimy do wniosku, że RealFlow to udany zakup.

Dostępny także dla programów 3DS Max, Lightwave, Maya oraz Softimage|XSI.

Cena netto: od 1195 EUR

Firma: Next Limit,http://www.nextlimit.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Shave & A Haircut 2

Najlepsze plug-iny 3D

Shave & A Haircut 2

Niektóre profesjonalne pakiety do animacji 3D, takie jak Maya czy Lightwave, mają wbudowane narzędzia do tworzenia włosów. Użytkownicy Cinema 4D zmuszeni są do korzystania z Shave & A Haircut 2, który umożliwia dodanie wielu typów obiektów - od ludzkich włosów po zwierzęcą skórę z różnymi rodzajami sierści. Dzięki ścisłej integracji z Cinema 4D, umożliwia animowanie włosów z wykorzystaniem obiektów HyperNURBS.

Warto zwrócić uwagę na niektóre funkcje. Shave 2 obfituje bowiem w narzędzia do stylizacji. Funkcja Recomb w wersji 2. umożliwia błyskawiczne ułożenie włosów. Producent znacznie zredukował ilość pamięci potrzebnej do wykonania renderingu. Włosy odbijają światło zgodnie z ich naturalnymi właściwościami.

Dostępny jest także dla programów 3DS Max oraz Maya.

Cena netto: 250 GBP

Firma: Joe Alter,http://www.joealter.com

Kontakt: IT Serwis,http://www.it-serwis.pl

XFrog 4

Najlepsze plug-iny 3D

XFrog 4</

Xfrog uważany jest za jeden z najefektywniejszych generatorów roślinności. Wersja 3.5 współpracowała z wieloma aplikacjami 3D, natomiast wersja 4.0 współpracuje tylko z Cinema 4D. Plug-in Xfrog uzupełnia Cinema 4D pełnym organicznym modelowaniem, które bazowane jest na naturalnych teoriach rozwoju roślin. Na parametry rozwoju rośliny można mieć płynny wpływ, stosując odpowiednie suwaki.

Wersja 4.0 oferuje pełną integrację z Cinema 4D, włączając w to możliwość pracy ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami tej aplikacji. Rośliny mogą być dowolnie animowane w czasie, co ułatwia uzyskanie realistycznego lasu w krajobrazie.

Wersja 3.5 jest dostępna dla programów 3DS Max, Lightwave, Maya oraz Softimage|XSI.

Cena netto: 209 GBP

Firma: Greenworks,http://www.xfrog.com

Kontakt: IT Serwis, http://www.it-serwis.pl