Najlepsze plug-iny 3D


Light Wave

G2

Najlepsze plug-iny 3D

G2

Lightwave znany jest ze swojego systemu renderingu, ale plug-in G2 firmy Worley wynosi tę funkcję na jeszcze wyższy poziom. G2 pomaga w uzyskiwaniu efektów świetlnych i cienia, a niektóre jego funkcje wręcz oszałamiają, jak na przykład podgląd zmian oświetlenia w czasie rzeczywistym, rendering rozpraszających półprzezroczystych powierzchni oraz system cieniowania skóry.

Ta ostatnia funkcja pozwala tworzyć realistyczną ludzką skórę jednym pociągnięciem ręki. Przelicza nawet ilość światła, które musi przejść przez skórę człowieka, aby wywołać realistyczny efekt błyszczenia. Możliwy jest także podgląd w czasie rzeczywistym.

Narzędzie do renderingu rozpraszających półprzezroczystych powierzchni nie tylko przelicza w czasie rzeczywistym, ale sprawia, że światło naturalnie przechodzi przez szkło i inne obiekty, takie jak woskowa świeca czy ciecze.

Narzędzie do kompozycji umożliwia pełną kontrolę nad cieniami, a także dodawanie takich efektów, jak ziarno filmu.

System inteligentnego modelowania cieni umożliwia rozszerzenie obrzeży światła i rozprowadzenie ich wokół obiektu, a także odbicia, rozproszenia czy też ustawienia lustrzanego. Funkcja miękkich cieni usuwa oświetlenie ze sceny, a wówczas G2 ma możliwość dokładnego przeanalizowania materiału, z którego wykonano znajdujące się na scenie obiekty.

Cena netto: 499 USD

Firma: Worley,http://www.worley.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Napalm 2

Najlepsze plug-iny 3D

Napalm 2

Napalm jest narzędziem umożliwiającym drobiazgową współpracę ze wszystkimi cząsteczkami, nad którymi pracujesz w Lightwave. Ilość możliwych do ustawienia w tym narzędziu parametrów jest godna pozazdroszczenia.

Możliwe jest tworzenie osadów, gdzie wszystkie cząsteczki mogą podążać za wskazanym celem z określoną siłą i kątem. Oczywiście cząsteczki mogą też przylegać do obiektów (np. padający śnieg). Dzięki funkcji Death Wish możliwe jest też wskazywanie długości życia każdej cząsteczki w scenie. Napalm 2 pozwala także na cieniowanie oraz formowanie cząsteczek w latające grupy.

Cena netto: 295 USD

Firma: Dynamic Realities,http://www.dynamic-realities.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Naturexf 2.0

Najlepsze plug-iny 3D

Naturexf 2.0

NatureFX 2.0 to połączenie dwóch plug-inów firmy Arete - Psunami i Psyclone - w jedno narzędzie. Oba plug-iny są dobrze znane, chociażby z takich filmów, jak "Waterworld" czy "Titanic". NatureFX 2.0 dodaje do Lightwave'a narzędzia umożliwiające tworzenie oceanu (szalejące fale, sceny podwodne) i nieba (fotorealistyczne chmury). Wszystkimi parametrami można manipulować, rozwijać chmury lub dodawać różne obiekty, np. ślad statku.

Wśród wielu możliwych do stworzenia zjawisk atmosferycznych są tęcze, zamglenia i wschody słońca. Kontury chmur mogą być przetwarzane w dowolne kształty, dla uzyskania surrealistycznego efektu. Ocean jest łatwy do stworzenia, można także określić interakcję z innymi obiektami, jak np. ślad statku. Dostępny jest także dla programów Maya, Softimage|3D oraz Electric Image Universe.

Cena netto: 395 USD

Firma: Arete,http://www.areteis.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Pyro

Najlepsze plug-iny 3D

Pyro

Pyro to generator dymu i ognia. Ciekawym jego elementem jest wbudowana technologia renderingu powierzchni. Rezultat jej działania jest zaskakujący, szczególnie podczas tworzenia takich efektów, jak płomienie, np. ogniska.

Pyro nie pracuje na cząsteczkach, tak jak Napalm 2, ale udostępnia gotowe rozwiązania umożliwiające stworzenie ognia. Pozwala na podgląd wyników pracy jeszcze w Lightwave. Dzięki zaawansowanym funkcjom możliwe jest wygenerowanie dymu o określonych kształtach z każdego obiektu, a wewnątrz obiektów umieszczenie ognia, który generuje dym - świetne rozwiązanie dla kompleksowych scen wybuchów.

Dostępny także dla programów Maya oraz Softimage|3D.

Cena netto: 295 USD

Firma: Arete,http://www.areteis.com

Kontakt: On-line na stronie producenta