Najlepsze plug-iny 3D


Psyclone

Najlepsze plug-iny 3D

Psyclone

Psyclone jest interaktywnym plug-inem, który konwertuje cząsteczki z programu Maya na fotorealistyczne chmury. Pomysłowe jest wykorzystanie systemu cząsteczek z Maya do wygenerowania gęstego obiektu, który w tej postaci jest konwertowany do struktury bazującej na siatce trójwymiarowych pikseli (wokseli) i wówczas renderowany.

Rezultat mówi sam za siebie - renderowane chmury są automatycznie cieniowane, właściwie rozmyte, a krawędzie odpowiednio przefiltrowane, aby stworzyć interesujący krajobraz z chmurami. Kontrolowana jest gęstość i tekstura w trójwymiarze, a obiekty w chmurach są optycznie poprawne po zrenderowaniu. W efekcie otrzymujemy fotorealistyczny rendering. Dodatkową wartością programu jest "pływająca" licencja sieciowa.

Dostępny także dla programu Lightwave, 3DS Max, and Softimage|XSI.

Cena netto: 495 USD

Firma: Arete,http://www.areteis.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Glu3D

Najlepsze plug-iny 3D

Glu3D

Mimo że podstawowe funkcje tworzenia trójwymiarowych cieczy ma sama Maya czy też plug-in Psunami, to jednak Glu3D jest najbardziej zaawansowanym narzędziem do tworzenia wszystkiego, co jest związane z cieczami. Mimo że jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów animacji, Glu3D robi to szybko i sprawnie. Co więcej, automatycznie integruje się z polySurfaces w programie Maya, a sam interfejs jest na tyle przyjemny, że tworzenie lejących się efektów bardziej przypomina grę.

Rendering jest bardzo szybki dzięki bazującemu na cząsteczkach systemowi tworzenia kształtów polySurface. Dzięki niemu można rozpocząć pracę nad animacją od obliczeń w małej rozdzielczości, a później zwiększyć rozdzielczość podczas dopracowywania animacji. Narzędzie specjalistyczne, ale bardzo dobre.

Cena netto: od 395 USD

Firma: 3D Aliens,http://www.3daliens.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Softimage XSI

Psunami

Najlepsze plug-iny 3D

Psunami

Softimage został wzbogacony Psunami, wydajnym plug-inem, który przede wszystkim jest wykorzystywany podczas produkcji filmów i gier - najczęściej do stworzenia oceanu lub uzyskania odpowiednich efektów wodnych.

Psunami można stworzyć fotorealistyczne fale i animowane morskie motywy. Potrafi odtworzyć ślad statku na podstawie geometrii kadłuba, animować pianę, marszczyć wodę i uzyskiwać mnóstwo ciekawych efektów. Każdy z nich może być precyzyjnie określany i ustawiany, co daje pełną kontrolą nad wynikiem pracy. Współpracuje także z Mental Ray 3.0.

Z wielu ciekawych narzędzi warto wymienić funkcję tworzenia mgły i tęczy, cieniowania morskiej głębi oraz możliwość automatycznego kolorowania atmosfery, w zależności od pory dnia i kąta padania promieni słonecznych. Na plug-in udzielana jest wieloplatformowa pływająca licencja.

Dostępny jest także dla programu Maya and Lightwave.

Cena netto: 495 USD

Firma: Arete,http://www.areteis.com

Kontakt: On-line na stronie producenta

Alienbrain

Najlepsze plug-iny 3D

Alienbrain

W poważnej studyjnej pracy nad projektami 3D (szczególnie podczas tworzenia gier) potrzebne jest narzędzie, które pozwala na odpowiednie zarządzanie pracą i zachowanie kontroli nad projektem. Warunki te znakomicie spełnia Alienbrain, który jest niezbędnym narzędziem dla twórców projektów 3D.

Umożliwia on uporządkowanie wszystkich materiałów przydatnych do projektowania i tworzenia prac. Ułatwia zarządzanie projektami dwu- i trójwymiarowymi, a także zapisami dźwiękowymi. Dostępne są funkcje bezpieczeństwa (udostępnianie, blokowanie, śledzenie przebytej drogi). Z innymi użytkownikami można utrzymać kontakt przez wbudowany komunikator. Interfejs programu jest przyjemny i bardzo prosty.

Dostępny jest także dla programu Maya and 3DS Max.

Cena netto: od 460 GBP

Firma: NXN Software,http://www.nxn-software.com

Kontakt: On-line na stronie producenta